Adam Fawer Olasılıksız E-Kitap İndir

Adam Fawer tarafından yazılan Olasılıksız adlı bu kitabı web sayfamız aracılığı ile PDF ve EPUB formatlarında indirip bilgisayarınızdan, akıllı cep telefonunuzdan ve tablet PC’nizden hemen çalıştırıp okumaya başlayabilirsiniz. Bitirmek için yarını, başkasına anlatmak için bitirmeyi beklemeyeceksiniz. Bir sabah, yıllardır görmediğiniz bir arkadaşınızı düşünerek uyandınız. Bir saat sonra, onunla sokakta karşılaştınız. Sizce bu sadece bir tesadüf mü, yoksa çok daha farklı bir anlamı olabilir mi? Siz hiç Loto’da büyük ikramiyeyi kazanmadınız. Ama birileri kazanıyor. Hem de sürekli! Onlar sizden daha mı şanslılar? Şans nedir gerçekten? İçinizde bütün parayı kırmızıya yatırmanız gerektiğini söyleyen bir his var. Bu his bir öngörü müdür? Yoksa daha fazlası mı? Yolda gidiyorsunuz. Kafanızı çevirip yandaki küçük parkta baktınız ve bir anda bu anı daha önce de yaşamış olduğunuzu hissettiniz. Evet, Deja Vu. Sizce nedir Deja Vu; Geçmiş mi, rüya mı yoksa geleceği mi görüyorsunuz? Eğer siz de kontrolün kimde olduğunu merak ediyorsanız, ‘Olasılıksız’ tam size göre bir roman… (Tanıtım Bülteninden)

Adam Fawer Olasılıksız Kitabının Özeti

İlk önce bu soruya cevap ver: Eğer sen Laplace’ın Şeytanı olsaydın ve her şeyi buseydin o zaman 167 geleceği görebilirdin, değil mi?” “Evet,” dedi Caine sıkılarak, “ama her şey bilsem bile bunu algılamam gerekirdi beynimle ve bu da imkânsız.” “Doğru,” dedi Jasper gülümseyerek, “Ama bu imkânsızsa, ben nasıl Laplace’ın Şeytanı olabilir mi ki?” Çünkü bu bilgileri algılaman gerekmiyor, sadece bilgiye ulaşman gerekiyor.

“David,” dedi boğazı kurumuş gibi konuşan Jasper, “sen misin?” “Benim Jasper,” diye cevap verdi Caine neredeyse ağlayacak bir halde, “Nava da burada.” Caine, Jasper’ın bağlarını çözerken Nava soluklanmak için kapıya yaslandı.

Bir an için cevabın evet olduğunu varsayalım ve sen Laplace’ın Şeytanı’nın hayata gelmiş halisin.” “Eğer öyle olsaydı,” dedi Caine, “o zaman her şeyi bilirdim; ama bilmiyorum.” “Ama, her şeyi bilseydin, o zaman geleceği görebilirdin, değil mi?” “Evet ama, Heisenberg kanıtladı ya-” “Heisenberg’in canı cehenneme,” dedi Jasper elini sallayarak.

“Öldürmek yok artık,” dedi Caine sadece’” Nava bir an için tereddüt etti ama sonra tabancayı elinde çevirip, Forsythe’ın kafasına indirdi kabzasını.

Ve bu eserden bir alıntı yapmak istiyorum.” Caine notlarına dönüp okumaya başladı: Bir an için doğanın tüm güçlerinin ve bunu oluşturan tüm varlıkların konumlarını anlayabilen bir canlı olduğunu düşünürsek – ve bunun bu verileri inceleyebileceğini de düşünürsek- aynı anda evrendeki en büyük varlıkları ve en küçük atomları da hesaba katarak bir hesap yaparsa, hiçbir şey belirsiz değildir ve gelecek de, aynen geçmiş gibi, gözlerinin önündedir.

Adam Fawer Olasılıksız PDF İndir

Adam Fawer Olasılıksız EPUB İndir


Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Pdfbul:Merhaba kitabın içersine girdiğimde de başlık Kuşk...
  • cengiz beşir:sayın yetkili. diğer tüm sitelerde de olduğu gibi ...
  • Pdfbul:Linkler yenilendi....
  • Osman:Linkler ölü, lütfen günceller misiniz?...
  • Pdfbul:takipte kalın bilgi vereceğiz...
  • Alptegin:İyi günler çağlayan yılmaz kitap serisini yuklerse...
  • Pdfbul:George Orwell yeni kitaplar eklenmiştir. Paris ve ...
  • Pdfbul:Pucca Günlükleri sitemize eklenmiştir....
  • Cansu:Puccanın günlüklerini paylaşabilmeniz mümkün mü ac...
  • ERKAN:george orwell dan sadece 1 kitap var.papazın kızı,...