Ahmet Ümit Kar Kokusu E-Kitap İndir

Ahmet Ümit’in Kar Kokusu adlı eserini PDF ve EPUB formatında web sitemiz üzerinden indirebilirsiniz. İndirdiğiniz ekitap akıllı cep telefonu, tablet PC ve bilgisayarınızda sorunsuz şekilde çalıştırabilirsiniz. Yarı otobiyografik bir roman. Sovyetler Birliği henüz dağılmamış. Türkiye’de askeri diktatörlüğün en karanlık günleri. Moskova’daki uluslararası okulda eğitim gören Türkiyeli devrimciler. Askeri diktatörlüğün istihbaratçıları onların peşinde. Ve karlar üzerinde bir cinayet. Cinayet sorgusuyla başlayan iç hesaplaşma. Hayatın anlamı nedir? Gerçeği kim temsil ediyor? Sadece Türkiye Komünist Partisi’nin değil, uluslararası devrimci hareketin bir dönemine de farklı bir bakış.

“Mehmet koruluğun sınırındaki dereye geldiğinde, Leonid yine yaklaşmıştı pencereye. Ama Mehmet onu görmedi. Gözleri geçeceği derenin üzerindeki küçük köprüye takılmıştı, yerler buzdan parıldıyordu. Köprüye doğru bir adım atmıştı ki, ayağı kaydı. Düşmekten son anda tahta korkuluğa tutunarak kurtuldu. Doğrulup yeniden yürümeye başlayacaktı ki, arkasında birinin varlığını hissetti. İrkilerek başını çevirmeye çalıştı ama geç kalmıştı; derinden gelen bir ses duydu, aynı anda sırtında şiddetli bir darbe hissetti; hızla öne savruldu ama elleri hâlâ korkuluklarda olduğu için yere düşmedi. Başını çevirip vuranı görmek istedi, başaramadı. Bakışları usulca aşağı, göğsüne kaydı, hiçbir şey göremedi. Ama sırtındaki ağırlık hissedilmeyecek gibi değildi. Birkaç saniye ayakta kaldı, başı dönüyor, kusmak istiyordu. Engellemek istedi, başaramadı, ağzından koyu bir sıvının boşaldığını fark etti. Elleri korkuluktan çözüldü, yüzüstü yere yıkıldı. Düşerken başını köprünün buzlanmış tahta döşemesine çarpmıştı, ama hiç acı duymuyordu. Yalnızca hızla uzaklaşan birinin ayak seslerini işitti.”

Ahmet Ümit Kar Kokusu Kitabının Özeti

Leonid anlamamıştı, bakışlarım Asaf’a çevirerek sordu: “Ne migreni?” Asaf yerine, alaycılığını sürdüren Nikolay yanıtladı: “Sorgu biraz sertleşince yoldaş Asaf, migrenim tuttu diyerek odadan çıkmıştı da…” Asaf bir suçlu gibi gülümseyerek Leonid’e baktı, sonra duyulmayacak kadar cılız bir sesle, “Geçti, geçti” diye mırıldandı.

Kitap Nejat’ın da olabilir.” “Cemil’in odası” diye mırıldandı Viktor, sanki Leonid’i duymamış gibi kendi kendine mırıldanarak, sonra avının izini bulan bir avcının heyecanıyla Nikolay’a döndü.

Adam o olduğunu söylüyor işte.” Viktor yenilmiş bir suratla, “Ama yoldaş Andrey…” diye gevelerken, Leonid olanı biteni anlamaya çalışan Şerif ile Nejat’a döndü, “Merak etmeyin” dedi göz kırparak.

Rusçamı ilerletmek için Puşkin’in öykülerinden birini okuyordum.” Konuşmaları ilgiyle izleyen Viktor da katıldı sorguya: “Hangisini?” “Büyük Petro’nun Arabı’nı” “Ben de çok severim o öyküyü” dedi Nikolay, sonra eliyle başını kaşıyarak sanki unutmuş gibi sordu: “Neydi o çarın vaftiz oğlu olan Arap’ın adı?” Asaf’ın yüzü gölgelendi, alnı kırıştı.

En iyisi biraz daha beklemekti Viktor ise kendinden emin, iskemlesine yaslanmış, bir süre minnettar bakışlarla Şerif’i süzdükten sonra, sabah tıraş etmeye fırsat bulamadığı gamzeli, geniş çenesini kaşıyarak meslektaşına sormuştu: “Soracağın bir şey yoksa, gönderelim mi?” “Gönderelim.” “Teşekkür ederiz Şerif yoldaş” dedi Leonid.

Ahmet Ümit Kar Kokusu PDF İndir

Ahmet Ümit Kar Kokusu EPUB İndir


Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Pdfbul:Merhaba kitabın içersine girdiğimde de başlık Kuşk...
  • cengiz beşir:sayın yetkili. diğer tüm sitelerde de olduğu gibi ...
  • Pdfbul:Linkler yenilendi....
  • Osman:Linkler ölü, lütfen günceller misiniz?...
  • Pdfbul:takipte kalın bilgi vereceğiz...
  • Alptegin:İyi günler çağlayan yılmaz kitap serisini yuklerse...
  • Pdfbul:George Orwell yeni kitaplar eklenmiştir. Paris ve ...
  • Pdfbul:Pucca Günlükleri sitemize eklenmiştir....
  • Cansu:Puccanın günlüklerini paylaşabilmeniz mümkün mü ac...
  • ERKAN:george orwell dan sadece 1 kitap var.papazın kızı,...