Ahmet Ümit Kukla E-Kitap İndir

Ahmet Ümit’in Kukla adlı eserini PDF ve EPUB formatında web sitemiz üzerinden indirebilirsiniz. İndirdiğiniz ekitap akıllı cep telefonu, tablet PC ve bilgisayarınızda sorunsuz şekilde çalıştırabilirsiniz. Yıllar sonra karşılaşan iki üvey kardeş. Karanlık güçlerin tetikçisi Doğan… Yaşamın anlamını alkolde arayan eski gazeteci Adnan. Onların yaşamlarından Türkiye’nin yakın tarihi. Gündelik hayatımızı alt üst eden entrikalar, cinayetler, komplolar… Hep sözü edilen ama bir türlü gün ışığına çıkarılamayan o derin devlet. Gizli örgütler, idealist gençler, çıkarcı gazeteciler… Ergenekon’un yıllar önce yazılan romanı.

‘Yaşam, kaybetmeyi öğrenmektir… Kaybetme maceramız daha ana karnından çıktığımızda başlar. Hiç emek harcamadan hüküm sürdüğümüz, dünyanın en güvenli, en yumuşak korunağını, ana rahmini kaybederiz önce. Bizden intikam almak için bekleyen dünya, sanki niye çıktın oradan dercesine, gözlerimizi yakan ışıkları, kulaklarımızı tırmalayan gürültüsü, sıcağı, soğuğu, açlığı, kiri, hastalığıyla saldırır üzerimize. Ama biz de öyle kolay kolay pes etmeyiz. Kaybettiklerimizin yerine anında başka bir şey koyarız. Hem cennetimizi yitirsek de o kutsal yerin sahibi olan annemiz bizimledir, üstelik yanında bir de baba verilmiştir emrimize. Dışarıdaki dünyaya alışmaya başlayınca, kaybettiğimiz cenneti hemen unutuveririz. Ancak büyüdükçe, bize gösterilen ilgi günden güne azalır. Azalan ilgi dünyanın bizden ibaret olmadığını gösteren bir uyarıdır aslında. Ama bu uyarıyı görmezden geliriz. Düşler kurar, hayaller uydurur, kaybettiklerimizin yerine yenilerini koyarak dünyayı kendimiz sanmayı, bu güzel yalana kanmayı sürdürürüz.”

Ahmet Ümit Kukla Kitabının Özeti

Hapisten yanlışlıkla salıverilmesi, elini kolunu sallaya sallaya yurtdışına çıkması, dışarıda devlet için birtakım karanlık işlere bulaşmış olması, daha da önemlisi idam cezasıyla yargılanırken ülkeye girip, rahatça dolaşıyor olması Doğan’ın da bu işlere bulaşmış olduğunun somut kanıtlan değil miydi? Öyleydi, öyleydi de bana niye gelmişti? Niye gelecek, başı sıkışmıştır, iyi de benim gibi düşmüş bir gazeteci ona nasıl yardım edebilir ki? Benim durumumu bilmiyorsa, beni hâlâ o eski aktif gazeteci sanıyorsa? Ben böyle düşünürken, Doğan yüzümdeki gergin ifadeyi fark etmişti.

Bu plan, Doğan’ın öldürülmüş olmasının üzerinde yükseliyor, işte benim anlamakta zorlandığım yer de tam burası: insan, ölümü bu kadar kolay kabul edebilir mi? Hadi etti diyelim, kendi ölümü üzerinde temellenen böyle soğukkanlı ve karmaşık bir plan yapabilir mi? Öldürüleceğinden eminse, hiçbir kurtuluş yolu yoksa, neden yapmasın? Doğan da beni mutlaka öldürecekler, kurtulmam imkânsız demiyor muydu? Evet, diyordu ama, bilemiyorum, belki ben onun kadar cesur olmadığım için ölümü böyle kolayca kabullenmek biraz tuhaf geliyor bana.

Ahmet Ümit Kukla PDF İndir

Ahmet Ümit Kukla EPUB İndir


Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Pdfbul:Merhaba kitabın içersine girdiğimde de başlık Kuşk...
  • cengiz beşir:sayın yetkili. diğer tüm sitelerde de olduğu gibi ...
  • Pdfbul:Linkler yenilendi....
  • Osman:Linkler ölü, lütfen günceller misiniz?...
  • Pdfbul:takipte kalın bilgi vereceğiz...
  • Alptegin:İyi günler çağlayan yılmaz kitap serisini yuklerse...
  • Pdfbul:George Orwell yeni kitaplar eklenmiştir. Paris ve ...
  • Pdfbul:Pucca Günlükleri sitemize eklenmiştir....
  • Cansu:Puccanın günlüklerini paylaşabilmeniz mümkün mü ac...
  • ERKAN:george orwell dan sadece 1 kitap var.papazın kızı,...