Ahmet Ümit Ninatta’nın Bileziği E-Kitap İndir

Ahmet Ümit’in Ninatta’nın Bileziği adlı eserini PDF ve EPUB formatında web sitemiz üzerinden indirebilirsiniz. İndirdiğiniz ekitap akıllı cep telefonu, tablet PC ve bilgisayarınızda sorunsuz şekilde çalıştırabilirsiniz. Anadolu’nun kalbinde yeryüzünün ilk büyük imparatorluğu: Hititler… Açgözlü kralların toprak hırsı. Kanla yazılan bir tarih. Yeryüzünün ilk büyük savaşı Kadeş. Umarsız bir sevda. Aşkını günah gibi yaşayan genç bir kadın. Tanrıların lanetlediği insanlar. Uğradığı lanetin bedelini savaşla ödeyen bir adam. Acımasız bir dünyada, aşkın derme çatma kalesine sığınmış iki insan… Yıllar öncesinden gelen bir çığlık… Savaşa karşı bir haykırış. “Hoş geldin, ey, uzak yolların yolcusu, ey güzel haberlerin müjdecisi, ey omuzlarında yılların bilge yorgunluğunu, gözlerinde bilinmezin heyecanını taşıyan kişi, yaşlı ülkeme, Hattilerin bin Tanrılı toprağına, güzel Hattuşa’ya hoş geldin…

Hastalanmış mutluluğa, uzun ömürlü kedere, sona erdireceğin yasıma hoş geldin. Öksüz sokaklara, kimsesiz meydanlara, boynu bükük evime, hoş geldin. Seni bekliyordum. Uzun geceler, uzun günler boyunca, neşeli baharlar, doygun yazlar, yorgun sonbaharlar, kavruk kışlar boyunca, uzun, çok uzun yıllar boyunca.


Ahmet Ümit Ninatta’nın Bileziği Kitabının Özeti

Şimdi söyle bana, sahiden geldin mi? Yazdıklarımı okudun mu? Sahiden on iki ayrı kentte gömülü, On iki ayrı bileziği aradın mı? On iki ayrı kente gittin mi? On iki ayrı bileziği buldun mu? On iki ayrı bileziği bizi birleştirmek için topladın mı? Sahiden beni Nuvanza’ya götürecek misin? Nuvanza’yı bana getirecek misin? Yoksa Tanrılar yine kandırdı mı bizi? Yoksa Nuvanza boşuna mı yaptırdı on iki bileziği, Yoksa Nuvanza boşuna mı sakladı on iki ayrı kente, Yoksa sen, yabancı, yoksa sen yok musun? Yoksa boşuna mı geçti bekleyişim? Yoksa boşuna mı geçti benim ömrüm? Yoksa ben Nuvanza’yı boşuna mı sevdim? Yoksa ben… Kitapta kullanılan hiyerogliflerin anlamları Ben Sevgili Göğün Fırtına Tanrısı Yaşam Kutsal Dağ Çocuk, oğul Güneş Tanrısı Çocuk, kız Büyük Kraliçe Çatışma Prens Kişiler Hattiler: MÖ 2500-1700 yılları arasında Anadolu’da büyük bir uygarlık oluşturmuş halk.

Göğün Güneş Tanrısı’nın ağzıyla konuşan yiğit Nuvanza ve Hâkimem Arinna’nın Güneş Tanrıçası bana dedi ki: Seni mutluluğa kavuşturacak kişi, yılların ötesinden gelecek.

şimdi Tanrılarım kulunuzun, rahibinizin sözünü, duasını işitin! Efendilerim, Tanrılarım, tapınaklarınızın ve heykellerinizin duasını yapacağım… Efendilerim, Tanrılar kulağınızı bana verin! Benim bu dualarımı işitin! Efendilerim, dua olarak söylediğim bu sözleri siz Efendilerim, Tanrılar kabul edin! Onları işitin! Size, Tanrılara, dua olarak sunduğum bu sözlerimden işitmek istemeyecekleriniz olursa, onlar, ölümlü bir kişinin ağzından çıktığı için, onları işitmeyi bir yana bırakın! ışte ben Kral Muvatalli, Arinna’nın Güneş Tanrıçası’nın Ve bütün Tanrıların rahibi olarak ben Muvatalli, Sana, Göğün Güneş Tanrısı’na dua ediyorum.

Ahmet Ümit Ninatta’nın Bileziği PDF İndir

Ahmet Ümit Ninatta’nın Bileziği EPUB İndir


Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Pdfbul:Merhaba kitabın içersine girdiğimde de başlık Kuşk...
  • cengiz beşir:sayın yetkili. diğer tüm sitelerde de olduğu gibi ...
  • Pdfbul:Linkler yenilendi....
  • Osman:Linkler ölü, lütfen günceller misiniz?...
  • Pdfbul:takipte kalın bilgi vereceğiz...
  • Alptegin:İyi günler çağlayan yılmaz kitap serisini yuklerse...
  • Pdfbul:George Orwell yeni kitaplar eklenmiştir. Paris ve ...
  • Pdfbul:Pucca Günlükleri sitemize eklenmiştir....
  • Cansu:Puccanın günlüklerini paylaşabilmeniz mümkün mü ac...
  • ERKAN:george orwell dan sadece 1 kitap var.papazın kızı,...