Ahmet Ümit Sis Ve Gece E-Kitap İndir

Ahmet Ümit’in Sis Ve Gece adlı eserini PDF ve EPUB formatında web sitemiz üzerinden indirebilirsiniz. İndirdiğiniz ekitap akıllı cep telefonu, tablet PC ve bilgisayarınızda sorunsuz şekilde çalıştırabilirsiniz. Aniden kaybolan genç bir kız: Mine… Âşık olduğu kızı arayan bir MÎT görevlisi: Sedat. Yasak bir aşk. İstihbarat örgütünün içindeki entrikalar. Askerlerle, sivillerin çatışması… Günümüz İstanbul’undan renkli insan portreleri. Karanlık sokaklarda soluk soluğa bir koşuşturma. Örgüt evlerine düzenlenen baskınlar, yargısız infazlar, kayıtlara geçmemiş ölümler. Kayıtlara geçmemiş ölümlerin parçaladığı yaşamlar… Türkiye’nin yakın geçmişine insani bir bakış…

“Bakışlarımı konağa çeviriyorum. Görenlerde korku ve ürperti uyandıracak bu bina bana hüzün veriyor. Onu daha önce hiç görmemiş olmama karşın aramızda çözümleyemediğim bir bağın varlığını hissediyorum. Bahçedeki çürümüş yapraklara basarak binanın kapısına doğru yürüyorum. Kanatlı demir kapının üstünde, yer yer çatlamış mermer alındaki kabartma dikkatimi çekiyor. Kabartmada ilk seçtiğim bir yıldız oluyor. Yıldızın hemen altında, namluya benzer bir başka şekil var, bunun bir tabanca olduğunu anlamakta gecikmiyorum. Tabanca kabzasının altına bir de yarımay oyulmuş. En yukarıda yıldız, altında bir tabanca ve kabzasının hemen ucunda bir yarımay. Bu amblemi bir yerlerden hatırlıyorum ama çıkaramıyorum.”

Ahmet Ümit Sis Ve Gece Kitabının Özeti

Bu kişisel bir şey değil ki!” “Belki teşkilata gözdağı vermek istemişlerdir?” “Böyle olduğunu kabul etsek”bile, kızı sorguya çektikten sonra bu kadar uzun süre neden ellerinde tutsunlar? Onu çoktan öldürmüş, ihbarcıyı cezalandırdık diye basına haber vermiş olmaları gerekmez miydi ?” Bir süre susup yüzüme bakıyor.

Pişman olmuş mudur ? Onu bulduğumda, tabiî sağ bulabilirsem eğer, bana ne söyleyecek? Nasıl bakacak yüzüme? Ne ilgisi var? Eğer beni bırakıp gidebiliyorsa, bu ilişkimizin bitmiş olduğunu gösterir… Belki yine birlikte oluruz… Her şey eskisi gibi olabilir mi ? Belki de o hâlâ Fahri’yi sevecektir.

“Bir dakika, bir dakika! Kızı neden kaçırmak istemişler?” “Dilendirmek için.” “Kaç yaşında bu kız ?” “25’inde filan olmalı.” “Dilencilik için oldukça yaşlı.” “Belki de” diyorum, “iç organlannı Avrupalı zengin hastalara satacaklar.” “iç organlarım satmak mı…” diyor düşünceli bir tavırla.

Fahri daha atak, daha duygusal, daha cesurdu.” “Bir devrimci için iyi bir özellik olmalı.” “Bazen…” diyor düşünceli bir halde, sonra ekliyor.

“Madam Eleni yok mu ?” “Kusura bakma Sedat Abi” diyor, sanki beni daha önceden tanıyormuş gibi samimi bir tavırla.

Kısa bir ikircimden sonra: “Para mühim değil Beyefendi” diyor ama, binlikleri alamadığı için kahrolduğu o kadar belli ki, patron burada olmasaydı keşke, der gibi bir hali var.

Ahmet Ümit Sis Ve Gece PDF İndir

Ahmet Ümit Sis Ve Gece EPUB İndir


Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Pdfbul:Merhaba kitabın içersine girdiğimde de başlık Kuşk...
  • cengiz beşir:sayın yetkili. diğer tüm sitelerde de olduğu gibi ...
  • Pdfbul:Linkler yenilendi....
  • Osman:Linkler ölü, lütfen günceller misiniz?...
  • Pdfbul:takipte kalın bilgi vereceğiz...
  • Alptegin:İyi günler çağlayan yılmaz kitap serisini yuklerse...
  • Pdfbul:George Orwell yeni kitaplar eklenmiştir. Paris ve ...
  • Pdfbul:Pucca Günlükleri sitemize eklenmiştir....
  • Cansu:Puccanın günlüklerini paylaşabilmeniz mümkün mü ac...
  • ERKAN:george orwell dan sadece 1 kitap var.papazın kızı,...