Alberto Bayo Gerilla Nedir E-Kitap İndir

Alberto Bayo tarafından yazılan “Gerilla Nedir?” adlı eser Türkiye’de 1968’de yayımlandı. Bu eseri buradan PDF ve EPUB formatında indirebilirsiniz. Akıllı cep telefonu, tablet PC ve bilgisayarda sorunsuz bir şekilde çalıştırabilirsiniz. Bayo, gerilla savaşları konusunda en önemli bilgi ve tecrübeleri Kuzey Afrika’da Yabancılar Lejyonu’nda iken öğrendi. Kral’a başkaldıran yerli halk, gerillacılık kurallarını gayet ustaca uygulayarak İspanyol Ordusu’na ağır kayıplar verdiriyordu. Lejyon Ordusunu devamlı baskı ve saldırılar altında tutuyor ve İspanyollar henüz karşı saldırı için hazırlanırken gözden kaybolabiliyorlardı.

Alberto Bayo Gerilla Nedir Kitabının Özeti

Bir yürüyüş esnasında gerilla birliği ön ve arka cepheleriyle kanatlarını korumak üzere kimleri kullanmalıdır? – Gerilla birliğinin ön ve arka cepheleriyle kanatları, gönüllü olarak hizmet etmek isteyen yerli halk ya da diğer gerilla birliğinin kolları tarafından korunur.

Gerilla birliği çıkarma harekâtından sonra neler yapmalıdır? – Karaya ayak basınca, ağır malzeme çıkarıldıktan sonra bütün savaşçılar kendilerine en iyi şekilde siper teşkil edecek yüksek arazi parçalarına doğru ilerlemelidirler.

Gerilla grubuna katılmak isteyen kişide, yukarı da sayılan törel nitelikler dışında daha ne gibi özellikler aranmalıdır? – Bu kişi, adı ve soyadı, doğum yeri ve tarihi, medeni hali, karısı, çocukları ve ebeveyninin adları, 18 yaşından sonra çalıştığı yerler, devrimci hareket içindeki arkadaşlarının adları, herhangi bir mahkümiyeti olup olmadığı, hareket içinde çalışıp çalışmadığı vb.

Bir gerilla birliği hemen her gün düşman kuvvetleri tarafından tedirgin edilecek olursa, birliğin kumandanı, bizlerin “minuet” tekniği olarak adlandırdığımız savaş kuralına başvurmalıdır.

Alınan bütün tedbirlere rağmen böyle iğrenç bir ajan, gerilla saflarına katılmış olursa kendisine ne yapılmalıdır? – Böyle bir kimsenin kimliği ortaya çıktıktan sonra, askeri mahkeme tarafından yargılanır ve acımaksızın ölüme mahküm edilir.

Gerilla Nedir PDF İndir

Gerilla Nedir EPUB İndir


Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Pdfbul:Merhaba kitabın içersine girdiğimde de başlık Kuşk...
  • cengiz beşir:sayın yetkili. diğer tüm sitelerde de olduğu gibi ...
  • Pdfbul:Linkler yenilendi....
  • Osman:Linkler ölü, lütfen günceller misiniz?...
  • Pdfbul:takipte kalın bilgi vereceğiz...
  • Alptegin:İyi günler çağlayan yılmaz kitap serisini yuklerse...
  • Pdfbul:George Orwell yeni kitaplar eklenmiştir. Paris ve ...
  • Pdfbul:Pucca Günlükleri sitemize eklenmiştir....
  • Cansu:Puccanın günlüklerini paylaşabilmeniz mümkün mü ac...
  • ERKAN:george orwell dan sadece 1 kitap var.papazın kızı,...