Antoine de Saint-Exupery Küçük Prens E-Kitap İndir

Antoine de Saint-Exupery tarafından yazılan Küçük Prens adlı bu kitabı web sayfamız aracılığı ile PDF ve EPUB formatlarında indirip bilgisayarınızdan, akıllı cep telefonunuzdan ve tablet PC’nizden hemen çalıştırıp okumaya başlayabilirsiniz. Yüzyılın kitabı ‘Küçük Prens’ Antoine de Saint-Exupery’nin yazdığı “Küçük Prens”, Fransa’daki bir kamuoyu yoklamasında, 20. yüzyılın kitabı seçildi. “Küçük Prens”, Le Parsien gazetesindeki ankete katılanların yüzde 45’inin oyunu aldı. Kamuoyu yoklamasında, ikinci sırada ise Ernest Heminway’in “Yaşlı Adam ve Deniz” adlı kitabı geldi. 100 dile çevrildi Saint-Exupery’nin 1942’de ABD’de yazdığı “Küçük Prens” okura yaşamdaki en iyi şeylerin en basit şeyler olduğunu, gerçek zenginliğin başkalarına birşeyler verebilmek olduğunu anımsatan, aslında büyükler için yazılmış bir çocuk romanı olarak biliniyor. İncil ve Kari Marx’ın yazdığı Kapital’den sonra dünyada en çok satan kitaplardan “Küçük Prens”, 100 dile çevrildi.

Antoine de Saint-Exupery Küçük Prens Kitabının Özeti

Hayran olmak ne demek? “ “ Hayran olmak, bir kimsenin o gezegendeki en yakışıklı, en şık giyimli, en zengin ve en akıllı kişi olduğunu düşünmek demektir.” “ Ama bu gezegende sizden başka kimse yok ki! “ “ Lütfen bana bu iyiliği yap, yine de bana hayran olduğunu söyle.” “ Size hayranım, “ dedi küçük prens hafifçe omuzlarını silkerek, “ ama bu sizin için neden bu kadar önemli? “ Bunu söyledikten sonra da yoluna devam etti.

Bu çok farklı bir şey.” “ Peki yıldızlara sahip olmak sizin ne işinize yarıyor?” “ Beni zengin yapıyor.” “ Peki zengin olunca ne oluyor?” Kendi kendine “ Bu adamın verdiği cevaplar da ayyaş adamınkilere benziyor “ dedi küçük prens.

“Günaydın,” dedi küçük prens, “ şapkanız ne kadar ilginç.” “ Bu şapka insanları selamlamak için “ diye yanıtladı kendini beğenmiş adam.

Benim evim, ruhunun derinliklerinde bir sır saklıyordu… “Evet,” dedim, “ne bir evin, ne yıldızların, ne de çölün güzelliğinin nereden geldiği bilinmez.” “Benimle aynı fikirde olmana çok sevindim” dedi küçük prens.

Ama beni evcilleştirirsen eğer, birbirimize ihtiyacımız olacak Sen benim için tek ve işsiz olacaksın, ben de senin için.” “Anlamaya başlıyorum” dedi küçük prens.

Antoine de Saint-Exupery Küçük Prens PDF İndir

Antoine de Saint-Exupery Küçük Prens EPUB İndir


Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Pdfbul:Merhaba kitabın içersine girdiğimde de başlık Kuşk...
  • cengiz beşir:sayın yetkili. diğer tüm sitelerde de olduğu gibi ...
  • Pdfbul:Linkler yenilendi....
  • Osman:Linkler ölü, lütfen günceller misiniz?...
  • Pdfbul:takipte kalın bilgi vereceğiz...
  • Alptegin:İyi günler çağlayan yılmaz kitap serisini yuklerse...
  • Pdfbul:George Orwell yeni kitaplar eklenmiştir. Paris ve ...
  • Pdfbul:Pucca Günlükleri sitemize eklenmiştir....
  • Cansu:Puccanın günlüklerini paylaşabilmeniz mümkün mü ac...
  • ERKAN:george orwell dan sadece 1 kitap var.papazın kızı,...