Cahillikler Kitabı Hayvanlar Alemi E-Kitap İndir

John Lloyd ve John Mitchinson tarafından yazılan M.E. Dinçer ve N. Taşçı tarafından çevrilen Cahillikler Kitabı Hayvanlar Alemi adlı eserin tüm serilerini buradan PDF ve EPUB formatında buradan indirebilirsiniz. Size sunduğumuz ekitaplar bilgisayar, tablet PC ve akıllı cep telefonunda görüntüleyip okuyabilirsiniz. “Hayvanlarla biraz zaman geçirin, yatağınızın altında dolaşanlarla bile… Dünyayı başka türlü görmeye başlayacaksınız.”

John Lloyd ve John Mitchinson, “Cahillikler” serisinin ikinci kitabında Hayvanlar Âlemi’ni ele alıyor. Hayvanların eşsiz, sonsuz çeşitlilikteki ve baş döndürücü dünyasını ve hayvanların hiç bilmediğimiz, çoğunlukla hayal bile edemeyeceğimiz özelliklerini gözler önüne seriyor.

Hiç durmadan 10 yıl boyunca uçabilen albatrosları, sayı sayabilen ağustosböceklerini, ölülerinin ardından yas tutan kazları, hiç su içmeyen koalaları, 34 tane beyne sahip sülükleri, saatte 300 km hıza ulaşabilen kartalları, 255 yıl yaşayabilen dev kaplumbağaları, kavanozları açabilen ahtapotları ve çok daha fazlasını hayretler içinde okuyacaksınız.

Cahillikler Kitabı Hayvanlar Alemi Kitabının Özeti

Öyle bir ömür ki tüm zamanını bekleyerek, kimi zaman aylarca bekleyerek tüketirsin; simsiyah kasvetin içinden geçecek herhangi bir canlının ilgisini çekmeyi istersin; onu, büyük ve derin ağzına sürüklenecek mesafeye getirecek kadar uzun süre yakınında tutmayı başarma umuduyla, tependeki ışığı yakıp yakıp söndürerek, bir ömür geçirirsin… _;_ “Fenerbalığı” sözcüğü, avlarının dikkatini, uzun, esnek ve genellikle kafanın tam ortasından çıkan bir uzantı aracılığıyla çeken, yaklaşık 300 ayrı tür için kullanılmaktadır – bunlar arasmda deniz kurbağaları, kurbağa balıkları, yarasa balıkları ve keler balıkları yer alır. Bir tanesi doğurm için, diğer ikisi seks için: Spermi rahme taşırl Keseliler ya da “keseli hayvanlar” 120 milyon yıldır kendi yuvalarını kendileri kazıyor, fakat büyük kangurular (kangurugiller ya da “koca ayak” olarak da bilinirler) görece daha yeni bir gelişmeye işaret eder. Koku, hem dişi hem de erkek tarafından salgılanıyor olsa da, dediğim dedik olan dişidir: Erkekten çok daha iri olan dişi, sırtlanlarınki kadar büyük olmasa da penis benzeri bir klitorise sahiptir. Avrupalı yerleşimciler Amerika’ya vardığında en bilinen geyik olan Ceıvus canadensis (Amerika kızıl geyiği -Vapiti-) ile karşılaştılar; bu geyiğin (Cervus canadensis) Avrupa’daki yakm bir akrabası olan kızıl geyiğe [Cervus elapbus) aşina olan Avrupalılar, daha büyük olan Cervus canadensis’ia Avrupa’da “elk” olarak adlandırdıkları Alces alces olduğunu düşündüler ve ona “elk” adını verdiler; bunun sonucunda Amerikalılar Cervus canadensis için “elk” tabirini kullandılar, Alces alces’t ise “moose (Amerikan geyiği)” demeye devam ettiler.

Cahillikler Kitabı Hayvanlar Alemi PDF İndir

Cahillikler Kitabı Hayvanlar Alemi EPUB İndir


Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Pdfbul:Merhaba kitabın içersine girdiğimde de başlık Kuşk...
  • cengiz beşir:sayın yetkili. diğer tüm sitelerde de olduğu gibi ...
  • Pdfbul:Linkler yenilendi....
  • Osman:Linkler ölü, lütfen günceller misiniz?...
  • Pdfbul:takipte kalın bilgi vereceğiz...
  • Alptegin:İyi günler çağlayan yılmaz kitap serisini yuklerse...
  • Pdfbul:George Orwell yeni kitaplar eklenmiştir. Paris ve ...
  • Pdfbul:Pucca Günlükleri sitemize eklenmiştir....
  • Cansu:Puccanın günlüklerini paylaşabilmeniz mümkün mü ac...
  • ERKAN:george orwell dan sadece 1 kitap var.papazın kızı,...