Dostoyevski Amcanın Rüyası E-Kitap İndir

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski tarafından yazılan dünya klasikleri arasında yer alan Amcanın Rüyası adlı eseri buradan PDF ve EPUB formatlarında indirebilirsiniz. İndirdiğiniz dosyayı bilgisayarınızdan, akıllı cep telefonunuzdan yada tablet PC’nizden çalıştırabilirsiniz. İhtiyar ve hasta, makyajla kendisini gizlemeye çalışan, eğlence düşkünü bir prens. Asaletine ve parasına sahip olma hırsıyla prensle evlenmeye ya da kızlarını ona vermeye çalışan, bu sayede sosyeteye karışma hayalleri küçük bir kent burjuvazisi. Dostoyevski keskin gözlem gücünü bu sefer Çarlık Rusyası’na yöneltiyor. İnsanların değerlerinin sahip oldukları köylüler ve toprakla ölçüldüğü kıyıcı ortamın canlı eleştirisi!

Dostoyevski Amcanın Rüyası Kitabının Özeti

Senin tek yapacağın bu, anladın mı?” “Peki ya bana bir şey sorarlarsa?” “Yine de ağzını a ma.” “Ama insan s rekli sessiz duramaz ki Marya Aleksandrovna.” “O zaman cevaplarını ‘Hmm!’ gibi tek heceli s zc klerle sınırla ki zeki olduğunu ve konuşmadan nce s zc klerini tarttığını sansınlar.” “Hmm.” “Bunları iyice anla! Sen Prens’in geldiğini duydun ve saygılarını sunup onu iftliğine davet etmek i in hemen yanına koştun, anladın mı?” “Hmm.” “Her şeye hmm deyip durma, aptal şey! Doğru d r st cevap versene.” “Tamam matushka, istediğin gibi olsun; ama Prens’i neden davet edeceğim?” “Neler duyuyorum? Soru mu soruyorsun? Neden yapacağını sormak ne st ne vazife? Ne cesaretle soruyorsun!” 102 “Ama yine aynı sorunla karşı karşıya kalıyorum Marya Aleksandrovna; eğer dediğin gibi ağzımı a mayacak olursam onu nasıl davet edeceğim?” “Ben senin adına konuşurum, sen sadece başını eğersin, şapkanı eline alıp başını eğersin, anladın mı?” “Evet anladım mat- Marya Aleksandrovna.” “Prens ok şakacıdır.

Senin tek yapacağın bu, anladın mı?” “Peki ya bana bir şey sorarlarsa?” “Yine de ağzını ama.” “Ama insan sürekli sessiz duramaz ki Marya Aleksandrovna.” “O zaman cevaplarını ‘Hmm!’ gibi tek heceli s zc klerle sınırla ki zeki olduğunu ve konuşmadan önce sözcüklerini tarttığını sansınlar.” “Hmm.” “Bunları iyice anla! Sen Prens’in geldiğini duydun ve saygılarını sunup onu iftliğine davet etmek i in hemen yanına koştun, anladın mı?” “Hmm.” “Her şeye hmm deyip durma, aptal şey! Doğru d r st cevap versene.” “Tamam matushka, istediğin gibi olsun; ama Prens’i neden davet edeceğim?” “Neler duyuyorum? Soru mu soruyorsun? Neden yapacağını sormak ne st ne vazife? Ne cesaretle soruyorsun!” 102 “Ama yine aynı sorunla karşı karşıya kalıyorum Marya Aleksandrovna; eğer dediğin gibi ağzımı amayacak olursam onu nasıl davet edeceğim?” “Ben senin adına konuşurum, sen sadece başını eğersin, şapkanı eline alıp başını eğersin, anladın mı?” “Evet anladım mat- Marya Aleksandrovna.” “Prens çok şakacıdır.

Dostoyevski Amcanın Rüyası PDF İndir

Dostoyevski Amcanın Rüyası EPUB İndir


Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Pdfbul:Merhaba kitabın içersine girdiğimde de başlık Kuşk...
  • cengiz beşir:sayın yetkili. diğer tüm sitelerde de olduğu gibi ...
  • Pdfbul:Linkler yenilendi....
  • Osman:Linkler ölü, lütfen günceller misiniz?...
  • Pdfbul:takipte kalın bilgi vereceğiz...
  • Alptegin:İyi günler çağlayan yılmaz kitap serisini yuklerse...
  • Pdfbul:George Orwell yeni kitaplar eklenmiştir. Paris ve ...
  • Pdfbul:Pucca Günlükleri sitemize eklenmiştir....
  • Cansu:Puccanın günlüklerini paylaşabilmeniz mümkün mü ac...
  • ERKAN:george orwell dan sadece 1 kitap var.papazın kızı,...