Dostoyevski Başkasının Karısı E-Kitap İndir

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski tarafından yazılan dünya klasikleri arasında yer alan Başkasının Karısı adlı eseri buradan PDF ve EPUB formatlarında indirebilirsiniz. İndirdiğiniz dosyayı bilgisayarınızdan, akıllı cep telefonunuzdan yada tablet PC’nizden çalıştırabilirsiniz. Ruhsal çözümleme, ünlü Rus yazarı Dostoyevski’nin hemen hemen tüm yapıtlarının ana ekseninin oluşturur. Başkasının Karısı, Dostoyevski’nin “Kıskançlık” üzerine kurduğu ve onun, ruhsal çözemlenin ustası olduğunu kanıtlayan uzun öykülerinden biridir. Dostoyevski, kitabın ikinci uzun öyküsü olan Dürüst Hırsız’da ise bir terziyle bir hırsızın insani dramını aktarıyor.

Dostoyevski Başkasının Karısı Kitabının Özeti

− Hayır ben hiçbir þey söylemiyorum diye telaþlandı kürklü adam, izin verin, soylu bir kiþi gibi size her þeyi anlatacaðım: ilk önce karım buraya tek baþına geliyordu, üçüncü kattakilerin akrabasıdır; ben hiçbir þeyden kuþkulanmıyordum; dün generalle karþılaþtım, bana üç hafta önce buradan baþka bir apartmana taþındıklarını söylemez mi!… Oysa kar… yani karım deðil, baþkasının karısı, Voznesenski Köprüsü’ndekinin yani, iþte bu hanım da önceki gün onları görmeye gittiðini, yani bu apartmana geldiðini söylemiþti.

Öyle olsaydım, þimdi sokakta deðil, onun yanında olurdum! − Karımın mı? Karım olduðunu kim söyledi size delikanlı? Ben bekarım, ben, yani âþık olan benim… − Dediðinize göre, ortada bir koca var… Voznesenski Köprüsü’nde… − Elbette, ben saçmalıyorum; ama arada baþka baðlar da var! Kabul edin ki delikanlı, bazı hafif davranıþlar; yani… − Eh, eh, peki, peki!.. − Yani, ben hiç de koca deðilim… − Çok doðru.

Ah, sizi þimdi nasıl da iyi anlıyorum! − Tamam, tamam… − Haydi hoþçakalın!.. Ama, þey.. baðıþlayın beni delikanlı, ben yine size… Bilmiyorum nasıl söyleyeyim… Namusunuz, onurunuz üzerine, âþık olmadıðınıza, bir kez daha ant için! − Hey Tanrım! Hey… − Son bir soru daha; kocasının soyadını biliyor musunuz?.. Sizin… yani, söz ettiðiniz hanımın.

Dostoyevski Başkasının Karısı PDF İndir

Dostoyevski Başkasının Karısı EPUB İndir


Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Pdfbul:Merhaba kitabın içersine girdiğimde de başlık Kuşk...
  • cengiz beşir:sayın yetkili. diğer tüm sitelerde de olduğu gibi ...
  • Pdfbul:Linkler yenilendi....
  • Osman:Linkler ölü, lütfen günceller misiniz?...
  • Pdfbul:takipte kalın bilgi vereceğiz...
  • Alptegin:İyi günler çağlayan yılmaz kitap serisini yuklerse...
  • Pdfbul:George Orwell yeni kitaplar eklenmiştir. Paris ve ...
  • Pdfbul:Pucca Günlükleri sitemize eklenmiştir....
  • Cansu:Puccanın günlüklerini paylaşabilmeniz mümkün mü ac...
  • ERKAN:george orwell dan sadece 1 kitap var.papazın kızı,...