Dostoyevski Bir Garip Kişinin Düşü E-Kitap İndir

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski tarafından yazılan dünya klasikleri arasında yer alan Bir Garip Kişinin Düşü adlı eseri buradan PDF ve EPUB formatlarında indirebilirsiniz. İndirdiğiniz dosyayı bilgisayarınızdan, akıllı cep telefonunuzdan yada tablet PC’nizden çalıştırabilirsiniz. Ben bir garip kişiyim şimdi, bana deli diyorlar. Eskisi kadar “garip” görünmekte devam etseydim, bu benim için aşamalı bir biçim ilerleme olacaktı. Bugün alaylardan artık alınmadığımı söylemeliyim. Bana güldüklerinde daha bir eğleniyorum. Alaycıların Gerçek’i tanımadıklarını, benim, benim tanıdığımı üzülerek görmeseydim, başkaları gibi, açıktan açığa kahkahayı basardım. Gerçek’i tanımakta yalnız olmak çokta güç mü? Ama anlamayacak onlar; yoo! Anlamayacak onlar!

Dostoyevski Bir Garip Kişinin Düşü Kitabının Özeti

Acıma yüzünden, şimdi kendimi öldürmek istiyordum ! Küçük kızın acısı beni neden ilgisiz bırakmıştı ?… Garipti bu ! Şimdi işte yüreğim yanıyordu buna !… Hay kör şeytan l iki saat sonra kendimi öldürürsem, bu küçük kızın mutsuz olup olmaması neme gerekirdi benim ? Artık daha çok düşünemezdim, artık hiçbir şey de olmıyacaktım.

Terkedilmiş canım dünyanın toprağını öpmeği, ağlaya ağlaya onu bağrıma basmağı ne kadar isterdim ! Başka bir dünyada hiç bir yaratıkta gözüm yok ! „ Fakat yoldaşım beni daha şimdiden yalnız bırakmıştı ve, birden, nasıl olduğunu bilmeden kendimi, bir cennet günü ışığıyla yıkanmış, bu yeni dünyada buldum.

Ne garip dünyadır, düşlerin dünyası, değil mi ? Sazan tablolar önünüze inanılmaz inceliklerle dolu bir ufacık şeyle serilir… Düşlerin akışında anlaşılmaz şeyler olur büyülüce… Kardeşim beş yıl önce öldü, ama kaç kez, uykumda, herşey öldüğünü bana açıktan açığa belli etliği halde, onu yamacımda gördüğüme, beni ilgilendiren konuda, toprakta olduğunu bir dakika unutmadan, varlığı üzerinde kesinlikle düşünülemiyeceği konusunda konuştuğunu işittiğime hiç te şaşmıyorum.

Dostoyevski Bir Garip Kişinin Düşü PDF İndir

Dostoyevski Bir Garip Kişinin Düşü EPUB İndir


Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Pdfbul:Merhaba kitabın içersine girdiğimde de başlık Kuşk...
  • cengiz beşir:sayın yetkili. diğer tüm sitelerde de olduğu gibi ...
  • Pdfbul:Linkler yenilendi....
  • Osman:Linkler ölü, lütfen günceller misiniz?...
  • Pdfbul:takipte kalın bilgi vereceğiz...
  • Alptegin:İyi günler çağlayan yılmaz kitap serisini yuklerse...
  • Pdfbul:George Orwell yeni kitaplar eklenmiştir. Paris ve ...
  • Pdfbul:Pucca Günlükleri sitemize eklenmiştir....
  • Cansu:Puccanın günlüklerini paylaşabilmeniz mümkün mü ac...
  • ERKAN:george orwell dan sadece 1 kitap var.papazın kızı,...