Dostoyevski Kumarbaz E-Kitap İndir

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski tarafından yazılan dünya klasikleri arasında yer alan Kumarbaz adlı eseri buradan PDF ve EPUB formatlarında indirebilirsiniz. İndirdiğiniz dosyayı bilgisayarınızdan, akıllı cep telefonunuzdan yada tablet PC’nizden çalıştırabilirsiniz. Dostoyevski’nin bizzat mücadele ettiği parasızlık ve kumar düşkünlüğünü anlatan Kumarbaz, korkunç ve amansız bir saplantının öyküsü. Dostoyevski’nin ironiyi ve groteski harmanlayarak yarattığı özgün kara mizahın en başarılı örneklerinden olan Kumarbaz, dünyanın her yerinden Roulettenburg adlı kurmaca bir Alman kasabasında bir araya gelen kumar müdavimlerinin hikâyesi. Yazarın kendi kumar borcunu ödemek için bir ay gibi kısa bir sürede tamamladığı bu romanda, kendisinden ilhamla yarattığı başkahramanı Aleksey İvanoviç, karamsarlık ve coşkunun gerilim hattında gidip gelir. Dostoyevski, genç adamın başarısız ilişkileri ve kumara olan düşkünlüğüyle harcanan hayatını anlatırken, onda nesneleştirdiği alınyazısı ve özgürlük ikilemini inceler. “Dostoyevski, Hıristiyanlık şefkatini, bedenin ve ruhun asaletine adamak yerine insan ıstırabına, günahkârlığına ve düşkünlüğüne, arzunun ve suçun derin köşelerine yöneltmiştir.”

Dostoyevski Kumarbaz Kitabının Özeti

Rusçayı pek iyi bilmediğim için, dün hemen hemen hiçbir şey anlamadım ama, general bütün ayrıntılarıyla her şeyi anlattı, itiraf ederini ki…» «Dinleyin, Bay Deş Grieux» diye sözünü kestim, «yani bu olayda da da mı arabulucu rolünü siz üzerinize alıyorsunuz? , Elbette ki ben olup olacağı bir “outchitel” m, hiçbir zaman da ne bu ailenin,, ne de özellikle yakın ahbaplarının teklifsiz bir dostu oldum, bu nedenle bilmediğim pek çok durum vardır ama, bir şeyi bana açıklar mısınız, lütfen: Acaba şimdi siz tamamiyle aileden sayılabilir misiniz? Çünkü en sonunda, her şeye artık öyle yakın bir ilgi duyuyorsunuz ki, her yana arabulucu olarak giriyorsunuz ki…» Sorum hiç hoşuna gitmedi.
O anda çocuksu, hatta- muzip bir gülümsemeyle öyle yalva-rıcı, öyle zarif bir hal aldı ki! Tümcenin sonunda, gizlice, bana çapkınca bir göz kırptı: Hemen o anda beni fethetmek mi istiyordu, nedir? Hiç de kötü davranmıyordu ama, yöntem fazlasıyla kabaydı! General onun arkasından fırladı (fırladı, tam deyimi): «Alexis Ivanovitch, az önce öyle konuştuğum için beni bağışlayın, tam olarak öyle demek istemiyordum… Rica ederim, yalvarırım, önünüzde Rus yöntemince bel kırar, eğilirim; sadece siz, sadece siz bizi kurtarabilirsiniz! Bayan de Cominges ve ben, size yalvarıyoruz; anlıyorsunuz, anlıyorsunuz, değil mi?» diye yalvarıyordu gözüyle bana Mile Blanche’ı göstererek.

Dostoyevski Kumarbaz PDF İndir

Dostoyevski Kumarbaz EPUB İndir


Yorumlar

Yorum (1 Yorum)

 1. Burak Bey dedi ki:

  Türkçe karakterlerde sıkıntı var.

  bkz;

  “Kahramaný ţöyle der ya:

  ŤBütün dünya gazetelerinin, özellikle de bizim Rus gazetelerinin, ve hemen hemen her yýlýn ilkbahar baţlarýnda makale yazarlarýmýzýn günlük yazýlarýnda daima iki konuyu ele almalarýndaki o köle ruhluluđa dayanamýyorum: Önce Rhin’ in kaplýca kentlerindeki oyun salonlarýnýn görkem ve lüksü, ikinci olarak da, sözümona masalarýn üzerine yýđýlan altýn kümeleri.”

  Alıntı Şuradan
  Kumarbaz
  Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
  Bu malzeme telif hakkı ile korunuyor olabilir.

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

 • Tuncay:Bir pdf indirmek istedik iyi ki. Reklamlardan kaç...
 • Kerem:ernst gombrich sanatın öyküsünü eklermisiniz...
 • Songül:Lütfen katiller çetesi victor ve lydaiyi pdf yükle...
 • Kumru:Scott Sigler uyanış (alone) serisini bulamıyorum ...
 • Aşık:Ben ödemeye hazırım insanoğluna acımak yok...
 • Burak Bey:Türkçe karakterlerde sıkıntı var. bkz; “Kahr...
 • Tomris:Merhaba, Alper Canıgüz’ün kan ve gül; bir kara dej...
 • Burak Şahin:Neden kuşku mevsimi hiçbir yerde yok ? Kuşku mevsi...
 • Kenan:Yaşar kemal çakırcalı efe epub olarak ekletmisiniz...
 • Dağlı:Grimoire kitabını bulamadım...