Dostoyevski Ölü Bir Evden Hatıralar E-Kitap İndir

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski tarafından yazılan dünya klasikleri arasında yer alan Ölü Bir Evden Hatıralar adlı eseri buradan PDF ve EPUB formatlarında indirebilirsiniz. İndirdiğiniz dosyayı bilgisayarınızdan, akıllı cep telefonunuzdan yada tablet PC’nizden çalıştırabilirsiniz. Ölü Bir Evden Hatıralar, Dostoyevski’nin Omsk’taki bir çalışma kampında yaşadığı dört yıllık kürek mahkûmiyetinin buruk bir hediyesi… Dostoyevski’nin 1854 sonunda Omsk’tan ayrıldıktan kısa bir süre sonra kaleme almaya başladığı ve 1860-1862 yılları arasında Vremya (Zaman) dergisinde tefrika edilen Ölü Bir Evden Hatıralar, yazarın hapiste yaşadığı korkunç deneyimler, tanıştığı mahkûmlar ve gardiyanların zalimliğinin kâğıda düşülmüş bir kaydıdır. Romanın baş karakteri Aleksandr Petroviç Garyançikov karısını öldürmek suçundan girdiği hapiste “iyi” ve “kötü”nün hızla değişmesini ve birbirine girmesini izlerken hapishane şartlarında insaniyetin düştüğü elim durumlara şahit olur. Serbest bir sicimle birbirine tutturulmuş bu anılar aynı zamanda Rus hukuk ve ceza sisteminin bir eleştirisi niteliğini taşır. “Modern edebiyatta bundan daha iyi bir kitaba rastlamadım; bu söylediğime Puşkin de dahildir. Dostoyevski’ye ona bayıldığımı söyleyin.”

Dostoyevski Ölü Bir Evden Hatıralar Kitabının Özeti

Hele bunların gururlanıyorlarmış hissi vermesin diye, aşırı bir duyarlıkla konuşmaları, hikâyeyi gayet Önemsiz bir şeymiş gibi anlatmaları gerçekten görülmeğe değer! Ya seslerini alçaltıp yükselterek bahsettiklerinin olduğundan daha önemli görünmesini sağlamaya uğraşmaları… Nereden de öğrenmişler bütün bu düzenleri? Bir kere, hapishaneye ilk geldiğim sırada, ranzamda işsiz güçsüz uzanmışken, böyle bir konuşmaya kulak misafiri olmuştum.
Antonov, daha Petrov ona yaklaşırken, kavgaya sebeb olan eşyayı sessizce, aceleyle önüne fırlatmış. Bunlar da, bir paçavrayla ayak sargılarından ibaretti… Tabiî Antonov, aynı zamanda hem âdet yerini bulsun diye, hem de şerefini korumak ve öyle pek fazla, korkmadığını göstermek için, peşten bir iki küfür s-vurmuş.

Dostoyevski Ölü Bir Evden Hatıralar PDF İndir

Dostoyevski Ölü Bir Evden Hatıralar EPUB İndir


Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Pdfbul:Merhaba kitabın içersine girdiğimde de başlık Kuşk...
  • cengiz beşir:sayın yetkili. diğer tüm sitelerde de olduğu gibi ...
  • Pdfbul:Linkler yenilendi....
  • Osman:Linkler ölü, lütfen günceller misiniz?...
  • Pdfbul:takipte kalın bilgi vereceğiz...
  • Alptegin:İyi günler çağlayan yılmaz kitap serisini yuklerse...
  • Pdfbul:George Orwell yeni kitaplar eklenmiştir. Paris ve ...
  • Pdfbul:Pucca Günlükleri sitemize eklenmiştir....
  • Cansu:Puccanın günlüklerini paylaşabilmeniz mümkün mü ac...
  • ERKAN:george orwell dan sadece 1 kitap var.papazın kızı,...