Dostoyevski Öteki E-Kitap İndir

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski tarafından yazılan dünya klasikleri arasında yer alan Öteki adlı eseri buradan PDF ve EPUB formatlarında indirebilirsiniz. İndirdiğiniz dosyayı bilgisayarınızdan, akıllı cep telefonunuzdan yada tablet PC’nizden çalıştırabilirsiniz. Bilim ve felsefenin en temel sorunu olan “Öteki”, özlemini duyduğumuz, ulaşmak istediğimiz üst kimlik arayışımızdır. Bu arayışın neden olduğu “öteki nevrozu” dengelenemediğinde, şizofren bir kimlik açığa çıkıyor. Golatkin’i bir gölge gibi izleyen, hayalet gibi etrafında uçuşan, “Öteki”, tüm insanlığın günlük toplumsal yaşamında, hasta edici bir fren ya da geliştirici itici bir güçtür. Yayınevimizin isim babası olan Dostoyevski’nin “Öteki” romanını okurken, sanatın anlatım gücünün, bilimin ve felsefenin anlatım gücünden çok daha soyutlayıcı, çok daha yaşamla içiçeliğine de tanık olacaksınız.

Dostoyevski Öteki Kitabının Özeti

Hiç olmazsa istediğim gibi girip çıkardım, gece geç geldiğim için münasebetsiz Petruşka’nın dırdırını dinlemezdim… Evet, hepsi iyi, hoş… yalnız hiçbiri işimin halline yaramayan şeyler bunlar!” Yakov Petroviç iç çekti, tekrar başını elleri arasına aldı, “Yarabbim, sırası mıydı bunun şimdi!..” Birdenbire kulağında kısık bir ses duydu: – Daha gitmeyecek miyiz beyim? Bay Goladkin’in karşısında, onun gibi sırsıklam olmuş, soğuktan titreyen arabacı duruyordu.

O ana kadar geçenlerde lokantada olduğu gibi — ayna sandığı karşı salonun kapısında onu gördü… Eski ahbabı, dostu, daha doğrusu kanlı bıçaklı düşmanı, öteki Goladkin’di bu!.. Yakov Petroviç yanılmamıştı, karşıki küçük salonda bir şeyle uğraşan adam öteki Goladkin’di! Az sonra elinde bir deste kâğıtla kütüphaneye girdi, sigara içen misafirin biraz gerisinde, Andrey Filipoviç’in yakınında durdu; Ekselans’ın onunla ilgilenmesini bekliyordu.

Dostoyevski Öteki PDF İndir

Dostoyevski Öteki EPUB İndir


Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Pdfbul:Merhaba kitabın içersine girdiğimde de başlık Kuşk...
  • cengiz beşir:sayın yetkili. diğer tüm sitelerde de olduğu gibi ...
  • Pdfbul:Linkler yenilendi....
  • Osman:Linkler ölü, lütfen günceller misiniz?...
  • Pdfbul:takipte kalın bilgi vereceğiz...
  • Alptegin:İyi günler çağlayan yılmaz kitap serisini yuklerse...
  • Pdfbul:George Orwell yeni kitaplar eklenmiştir. Paris ve ...
  • Pdfbul:Pucca Günlükleri sitemize eklenmiştir....
  • Cansu:Puccanın günlüklerini paylaşabilmeniz mümkün mü ac...
  • ERKAN:george orwell dan sadece 1 kitap var.papazın kızı,...