Dostoyevski Suç ve Ceza E-Kitap İndir

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski tarafından yazılan dünya klasikleri arasında yer alan Suç ve Ceza adlı eseri buradan PDF ve EPUB formatlarında indirebilirsiniz. İndirdiğiniz dosyayı bilgisayarınızdan, akıllı cep telefonunuzdan yada tablet PC’nizden çalıştırabilirsiniz. Suç ve Ceza, edebiyat dünyasında başarıyı ve ölümsüzlüğü ön sıralarda göğüsleyen bir romandır. Dostoyevski’nin yıllara meydan okuyan, hayranlık ve merak uyandıran keskin dehası romanı tepeden tırnağa kuşatmıştır. Dahi yazar, Suç ve Ceza’da okuyucularına bir kez daha insana has çatışmaları kusursuz bir gerçeklikle sunmuştur. Neyin suç ya da neyin ceza olduğunu belirleyen nedir? Onları birbirinden ne ayırır? Toplumdaki değişken karşılığının yanı sıra insanın vicdanında nasıl karşılık bulur? Kendi sorularını doğuran bu çok derin ve katmanlı romanda, Dostoyevski’nin eşsiz gözlem gücü ve büyüleyici betimleme yeteneği okuyucuya rehberlik eder. Böylece Suç ve Ceza da sadece okunan değil, tanık olunan bir derin maceraya dönüşür.

Dostoyevski Suç ve Ceza Kitabının Özeti

Dostoyevski Suç ve Ceza Cilt I Özeti

Raskolnikov’a dönerek: “Umarım” dedi, “su anda başlayan tanışıklığımız, sizce bilinen nedenlerle, daha da güçlenecektir… Size içten sağlıklar dilerim…” Raskolnikov başını döndürüp bakmadı bile, Pyotr Petroviç sandalyesinden doğruldu: Bu sırada Razumihin’le konuşmakta olan Zosimov’un sesi duyuldu: “Onu muhakkak kendisine rehin bırakmaya gelen müşterilerinden biri öldürmüştür.” “Bence de öyle” dedi Razumihin, “Porfiriy gerçi söylemiyor ama, kadına rehin yatıranları sorguya çekiyor…” Birden Raskolnikov’un sesi duyuldu: “Rehin yatıranlar sorguya mı çekiliyor?..” “Evet, ne olmuş?” “Yok bir şey.” “Peki” dedi Zosimov,” rehin yatıranları nasıl buluyorlar?” “Kimilerini Koh söylemiş, kimilerinin adları rehinlerin sarılı olduğu kâğıtların üzerinde yazılıymış, kimileri de olayı duyun- ca kendiliklerinden başvurmuşlar…” “Ama katil besbelli çok becerikli, çok deneyimliymiş… Ne , cesaret! Ne kararlılık!” Razumihin onun sözünü keserek: “İşte bu hiç de öyle değil” dedi.

Dostoyevski Suç ve Ceza Cilt II Özeti

“Ben doğrusu… Kabul etmem gerekir ki, çok kötü bir huyum var, evet, itiraf ederim! Yine görüşeceğiz, Allah kısmet ederse hem de pek çok kez görüşeceğiz!..” “Ve birbirimizi daha iyi tanıyacağız?” Porfiriy Petroviç, Raskolnikov’un sözlerini yankı gibi tekrarladı: “Ve birbirimizi daha iyi tanıyacağız!” Sonra gözlerini kısıp ciddi ciddi bakarak: “Şimdi bir doğum günü partisine mi gidi-, yorsunuz?” “Hayır, bir cenaze törenine.” “Öyle ya, cenaze töreniydi! Sağlığınıza… sağlığınıza dikkat ‘ edin!” Artık merdivenleri inmeye başlayan Raskolnikov birden durdu, dönüp: “Ben de sizin için bir dilekte bulunmak istiyorum, ama bilmem ki ne dilesem?” dedi.” Çok gülünç bir isiniz var, bu nedenle size işlerinizde başarılar dilerim!” Porfiriy Petroviç dönüp odasına gitmek üzereyken, birden kulaklarını dikti: “Neden gülünçmüş işim?” “Neden olacak, su zavallı Mikolka’ya suçunu itiraf ettirene kadar kendi yöntemlerinizle kim bilir ne psikolojik işkenceler ettiniz, nasıl canından bezdirdiniz adamcağızı! Herhalde kendisine gece gündüz, ‘Sen katilsin! Sen katilsin!’ diye tekrarlaya tekrarla-ya, sonunda katil olduğunu söyletmissinizdir.

Dostoyevski Suç ve Ceza Cilt I

Dostoyevski Suç ve Ceza Cilt I PDF İndir

Dostoyevski Suç ve Ceza Cilt I EPUB İndir

Dostoyevski Suç ve Ceza Cilt II

Dostoyevski Suç ve Ceza Cilt II PDF İndir

Dostoyevski Suç ve Ceza Cilt II EPUB İndir


Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Pdfbul:Merhaba kitabın içersine girdiğimde de başlık Kuşk...
  • cengiz beşir:sayın yetkili. diğer tüm sitelerde de olduğu gibi ...
  • Pdfbul:Linkler yenilendi....
  • Osman:Linkler ölü, lütfen günceller misiniz?...
  • Pdfbul:takipte kalın bilgi vereceğiz...
  • Alptegin:İyi günler çağlayan yılmaz kitap serisini yuklerse...
  • Pdfbul:George Orwell yeni kitaplar eklenmiştir. Paris ve ...
  • Pdfbul:Pucca Günlükleri sitemize eklenmiştir....
  • Cansu:Puccanın günlüklerini paylaşabilmeniz mümkün mü ac...
  • ERKAN:george orwell dan sadece 1 kitap var.papazın kızı,...