Gaston Leroux Sarı Odanın Esrarı E-Kitap İndir

Gaston Leroux tarafından yazılan Sarı Odanın Esrarı adlı bu kitabı web sayfamız aracılığı ile PDF ve EPUB formatlarında indirip bilgisayarınızdan, akıllı cep telefonunuzdan ve tablet PC’nizden hemen çalıştırıp okumaya başlayabilirsiniz. Hayatlarını bileme adamış olan Prof. Stangersın ve kızı bilimsel çalışmalarını sürdürebilmek için Fransa’da bir şatoya yerleşirler. Yaşamaya karar verdikleri bu yeni yerde herkes kendi özel dünyasını yaratmış, gelecekle ilgili planlarını kurmuştur. Matmazel Stangersın şatodaki sarı odasında sükünet içindeki hayatını sürdürürken bu mutluluğu bir anda bitiriverir. kimliği belirsiz biri ya da birileri imkansız görünse de genç kadının odasına girer ve onu öldürmeye çalışır. Bu olay korku ve gerilim dolu günlerin başlangıcı olur. Defalarca tekrarlanacak olan bu nedensiz saldırılar sır dolu beraberinde getirir. Artık hayatta kalabilmenin tek yolu bir dedektife bağlıdır. Şatoya gelen bu yeni kişi, iz peşine düşer, ama onun peşinden gelen anılar genç kadınınkilerle çakışmaktadır. Ne yazık ki aydınlanacağı sanılan korkunun gölgesi şimdi daha da koyulaşmıştır.


Gaston Leroux Sarı Odanın Esrarı Kitabının Özeti

“Şunu söylemek isterim ki… Bu izler büyük bir şey ifade etmezler… Sırf bu dış işaretlere dayanarak… onları genel bir fikre bağlayıp hareket eden hir polis memuru adli bir hataya düşer… Mösyö Darzac’ın ayakları da saldırganın ayak izlerine benziyor… Oysa ki saldırgan o değil!…” Tekrar halkta bir kımıldanma oldu… Başkan Madam Mathieu’ya sordu, “O gece her şey, anlattığı gibi mi geçti?…” “Evet sayın başkan!… Mösyö Rouletabille’in adeta bizi adım adım izlediğine inanacağım geliyor…” “Demek ki, saldırganın sağ köşeye kadar koştuğunu gördünüz öyle mi madam?…” “Evet… Bir dakika sonra korucunun cesedini götürdüklerini gördüğüm gibi…” “Öyleyse saldırgana ne oldu?… Şeref avlusunda yalnız kalmıştınız… Onu görmüş olmanız gerekir… Sizin orada olduğunuzu bilmiyordu… Tabii ki bir fırsattan faydalanarak kaçmak isteyecekti.

Rouletabille o berrak sesiyle itiraz etti, “Sayın başkanım… Emin olun ki size saldırganın ismini söylediğim zaman onu niçin ancak saat 6.30’da açıkladığımı anlayacaksınız!…”dedi. “Her şeyi açıklayacağıma namusum üstüne söz veririm!… Ama şimdilik korucunun nasıl öldürüldüğünü size açıklayabilirim… Benim Glandier’de nasıl çalıştığımı görmüş olan Mösyö Frederic Larsan, bu olayı ne kadar dikkatle incelediğimi size söyleyebilir… Onunla aynı fikirde olmayabilirim.. Mösyö Dar-zac’ı tutuklattırmakla bir suçsuzu tutuklatmış olduğunu söyleyebilirim, ama o benim iyi niyetimden şüphe edemez ve buluşlarımın önemli olduğunu da inkâr edemez… Çünkü çok kere aynı sonuçlara vardık…” Frederic Larsan, “Sayın başkan, Mösyö Joseph Rouletabille’i dinlemek ilginç olur sanırım,” dedi.

İlim dünyası için ne büyük bir kayıp olur!” “Şakağındaki yara ağır değil mi?” “Elbette!… Ölmemesi bile büyük şans… Darbe öyle şiddetli indirilmiş ki!…” Rouletabille bana sevinç dolu gözlerle baktı, “Demek Matmazel Stangersın tabanca ile yaralanmamış!…” Mösyö de Marquet birden şaşırdı, “Böyle bir şey söylemedim!… Bir şey söylemek istemiyorum… Ve söylemeyeceğim de!…” diye mırıldanarak sanki bizi tanımıyormuş gibi birden kâtibine döndü.

Gaston Leroux Sarı Odanın Esrarı PDF İndir

Gaston Leroux Sarı Odanın Esrarı EPUB İndir


Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Pdfbul:Merhaba kitabın içersine girdiğimde de başlık Kuşk...
  • cengiz beşir:sayın yetkili. diğer tüm sitelerde de olduğu gibi ...
  • Pdfbul:Linkler yenilendi....
  • Osman:Linkler ölü, lütfen günceller misiniz?...
  • Pdfbul:takipte kalın bilgi vereceğiz...
  • Alptegin:İyi günler çağlayan yılmaz kitap serisini yuklerse...
  • Pdfbul:George Orwell yeni kitaplar eklenmiştir. Paris ve ...
  • Pdfbul:Pucca Günlükleri sitemize eklenmiştir....
  • Cansu:Puccanın günlüklerini paylaşabilmeniz mümkün mü ac...
  • ERKAN:george orwell dan sadece 1 kitap var.papazın kızı,...