Jerome David Salinger Çavdar Tarlasında Çocuklar E-Kitap İndir

Jerome David Salinger tarafından yazılan Çavdar Tarlasında Çocuklar adlı bu kitabı web sayfamız aracılığı ile PDF ve EPUB formatlarında indirip bilgisayarınızdan, akıllı cep telefonunuzdan ve tablet PC’nizden hemen çalıştırıp okumaya başlayabilirsiniz. Pek çok insanın hakkında konuştuğum için üzgünüm. Bildiğim tek şey; size anlattığım herkesi biraz özlüyorum. Bizim Stradlater’ı ve Ackley’i bile, sözgelimi. Sanırım o lanet Maurice’i bile özlüyorum. Sakın kimseye bir şey anlatmayın. Herkesi özlemeye başlıyorsunuz sonra. Çavdar Tarlasında Çocuklar, Salinger’ın tek romanı. Ergenlik çağının içinde, yetişkin dünyanın düzenine karşı isyankar bir çocuğun, bir Noel öncesi başına gelenler… Bu sürecin bir psikiyatri kliniğinde noktalanışı. Holden Caulfield’in masumiyet arayışının iç burkucu romanı. Belki de Salinger’ın. 1993’te Franny ve Zoey ile Dokuz Öykü adlı kitaplarını yayımladığımız Salinger, 1963’ten bu yana yeni bir yapıt yayımlamamasına ve neredeyse efsane haline gelmiş bir gizlilik içinde yaşamasına karşın, dünya edebiyat gündemindeki yerini hep koruyor.

Jerome David Salinger Çavdar Tarlasında Çocuklar Kitabının Özeti

Ses tonu hiç de dostça değildi ama “Bayan Faith Cavendish?” “Kimsin?” dedi.”Bu çılgın saatte insanı niye uyandırıyorsun?” Biraz ürkmüstüm “Sey,çok geç olduğunu ben de biliyorum,” dedim,çok olgun havalarda filan bir sesle.

Ben bu konuda pek bir sey bilmiyorum, çünkü pek fazla siir okumam, ama çok iyi biliyorum ki, askere gidip de orada Ackley gibi, Stradlater gibi, su bizim Mauri-ce gibi bir yığın herifle hep bir arada olup onlarla uygun adım yürümek zorunda filan kalsaydım deli olurdum herhalde.

Oyun bittikten sonra lanet taksiye bizimle binecek mi diye bir dakika düsündüm bile, çünkü herif yanımızda iki sokak boyunca yürüdü, ama kokteyl için bir sürü sahtekârla bulusacakmıs, öyle dedi.

3’ünü hep söylüyorsun! Birisi ölmüsse filan, Cennete gitmisse, artık-” “Öldü, biliyorum! Bilmediğimi mi sanıyorsun? Ama, onu yine de sevebilirim, değil mi? Bir insan Öldü diye onu sevmekten vazgeçmek zorunda mısın, Tanrı askına; özellikle de, hayatta olanlardan bin kez daha iyi kalpli bir insansa?” Bizim Phoebe bir sey demedi.

Ossenburger tam bize ne kıyak, ne bitirim bir herif olduğunu filan anlatırken, önümdeki sırada oturan Edgar Mar-salla adlı çocuk cart diye yellenmez mi! Böyle, kilisenin ortalık yerinde filan, bu çok ayıp bir seydi, ama felaket gülünçtü.

Her seyin bir yeri ve zamanı olduğunu düsünmüyor musun? Sence biri, önce babasının çiftliğini anlatmaya baslayıp, ardından babasının tüfeklerine geçse, belki ondan sonra dayısının bacaklanndaki ortopedik demirlere geçse, daha iyi olmaz mı? Ya da, dayısının ortopedik demirlerini bu kadar tahrik edici bulduysa, daha konusmanın en basında bu konuyu seçmesi gerekmez miydi; çiftliğin yerimi” Canım düsünmek ve yanıt vermek filan istemiyordu.

Jerome David Salinger Çavdar Tarlasında Çocuklar PDF İndir

Jerome David Salinger Çavdar Tarlasında Çocuklar EPUB İndir


Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Ekmel Ulus:Son Baba,Omerta ve Mario Puzonun diger kitaplarını...
  • Murat:Mahfi Eğilmez değişim sürecinde türkiye kitabını e...
  • ahmet:Iyigunler, Paulo Coelho nun Hippi adli kitabini y...
  • Deney:Paulo Coelho'nun Hippi adli kitabini epub olarak e...
  • tskarsln:Francis Hutcheson ve Ahlak Duyusu Teorisi kitabı v...
  • Pdfbul:Merhaba kitabın içersine girdiğimde de başlık Kuşk...
  • cengiz beşir:sayın yetkili. diğer tüm sitelerde de olduğu gibi ...
  • Pdfbul:Linkler yenilendi....
  • Osman:Linkler ölü, lütfen günceller misiniz?...
  • Pdfbul:takipte kalın bilgi vereceğiz...