John Steinbeck Fareler ve İnsanlar E-Kitap İndir

John Steinbeck tarafından yazılan Fareler ve İnsanlar adlı bu kitabı web sayfamız aracılığı ile PDF ve EPUB formatlarında indirip bilgisayarınızdan, akıllı cep telefonunuzdan ve tablet PC’nizden hemen çalıştırıp okumaya başlayabilirsiniz. Pulitzer ve Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazanan John Steinbeck’in çağımızın toplumsal ve insani meselelerini ustalıkla resmettiği eserleri modern dünya edebiyatının başyapıtları arasında yer alır. Steinbeck romanlarında yalın ve keskin bir gerçeklik sunarken yine de her seferinde çarpıcı bir öykü ile çıkar okurunun karşısına. Tarihin bir kesitindeki dramı insani ayrıntıları kaçırmadan sergilerken, “tozpembe olmayan gerçekçi bir umudun” türküsünü dillendirir. Bu nedenle eserleri edebi değerleri kadar güncelliklerini de hiç yitirmemiştir. Fareler ve İnsanlar, birbirine zıt karakterdeki iki mevsimlik tarım işçisinin, zeki George Milton ve onun güçlü kuvvetli ama akli dengesi bozuk yoldaşı Lennie Small’un öyküsünü anlatır. Küçük bir toprak satın alıp insanca bir hayat yaşamanın hayalini kuran bu ikilinin öyküsünde dostluk ve dayanışma duygusu önemli bir yer tutar. Steinbeck insanın insanla ilişkisini anlatmakla kalmaz insanın doğayla ve toplumla kurduğu ilişkileri de konu eder bu destansı romanında. Kitabın ismine ilham veren Robert Burns şiirindeki gibi; “En iyi planları farelerin ve insanların / Sıkça ters gider…”

John Steinbeck Fareler ve İnsanlar Kitabının Özeti

Hepsini düşündüan, hatta tavşanlarla nasıl para kazanacağımızı bile.” George azarladı: “Bu konuyu açma dememiş miydim sana?” Candy fena halde bozuldu, .ıi “Kimseye söylemedim, Crooks’tan başka.” George dedi ki: “Haydi çekin arabınızı buradan ikiniz de, ulan bir dakika ayrı-lamıyacak mıyım başınızdan be!” Candy ile Lennie kalkıp doğru yürüdüler.

Okşuyordum sadece.” George kalktı, fareyi karanlık fundalıklardan olabildiğince uzağa fırlattı, sonra suya yaklaşarak ellerini kaldırdı: 14 JOHN STEINBECK “Seni sersem!” Fareyi almak için ırmağı geçerken ayaklarını ıslattığını görmiyecek miyim sandın?” Lennie’nin ağlar gibi inlediğini duydu, sert bir tavırla döndü: “Şuna bak be, aygır kadar herif, oturmuş çocuk gibi viyaklıyor!” Lennie’nin dudakları titriyordu, gözlerinde yaşlar süzülmeye başladı.

“Daha bu sabah Curley, arkadaşına ilk defa sataştığı zaman dedin ki: “Lennie’ye sataşmasa iyi eder.” İşte tastamam böyle söylemiştin bana.” George, Lennie’ye döndü: “Senin bir kabahatin yok,” dedi.
Dediklerimin hepsi doğru, inanmazsan George’a sor.” Crooks, kara çenesini pembe ayalarına dayayarak: “Sen George’la beraber dolaşıyorsun, değil mi?” “Öyle,” dedi Lennie, “George ve ben, ikimiz her yere beraber gideriz.” “Ara sıra o, bir şey söylüyor da sen dediklerini hiç anlamıyorsun.

Slim, kendinden emin George’a döndü: 114 JOHN STEINBECK “Gerçekten Lennie yaptı bu işi herhalde,” dedi.

“Belki bir domuzumuz, tavuklarımız da olacak… Bir de yonca tarlamız…” “Tavşanlar için” dedi Lennie, George : “Tavşanlar için,” diye tekrarladı.

John Steinbeck Fareler ve İnsanlar PDF İndir

John Steinbeck Fareler ve İnsanlar EPUB İndir


Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Pdfbul:Merhaba kitabın içersine girdiğimde de başlık Kuşk...
  • cengiz beşir:sayın yetkili. diğer tüm sitelerde de olduğu gibi ...
  • Pdfbul:Linkler yenilendi....
  • Osman:Linkler ölü, lütfen günceller misiniz?...
  • Pdfbul:takipte kalın bilgi vereceğiz...
  • Alptegin:İyi günler çağlayan yılmaz kitap serisini yuklerse...
  • Pdfbul:George Orwell yeni kitaplar eklenmiştir. Paris ve ...
  • Pdfbul:Pucca Günlükleri sitemize eklenmiştir....
  • Cansu:Puccanın günlüklerini paylaşabilmeniz mümkün mü ac...
  • ERKAN:george orwell dan sadece 1 kitap var.papazın kızı,...