Juan Jose Millas Sakın Yatağın Altına Bakma E-Kitap İndir

Juan Jose Millas tarafından yazılan Sakın Yatağın Altına Bakma adlı eseri buradan PDF ve EPUB formatlarında indirebilirsiniz. İndirdiğiniz dosyayı bilgisayarınızdan, akıllı cep telefonunuzdan yada tablet PC’nizden çalıştırabilirsiniz. Genç Savcı Elena Rincon’un işi ölülerin zabıt kayıtlarını tutmaktır; babasının teşvikiyle seçtiği savcılık mesleğinde aradığını bulamamış, gece nöbetlerinde, iç karartıcı Madrid metrosunda cesetlerin izini sürmekten bıkıp usanmıştır. Bir gün aynı metronun basık tünellerinden birinde, Teresa isimli bir genç kıtla tanışır ve hayatı değişir. Masör Teresa, ayak bakım uzmanı Vicente Holgado, Elena ve yasak aşk yaşadığı adli tabibin ilişkileri sarpa sararken, bir de ayakkabı ve çoraplar dile gelip aşk, birliktelik, yaşam ve ölüm hakkında felsefi sorgulamalara girince, hem güldüren hem de düşündüren, harikulade bir öykü çıkar ortaya…


Juan Jose Millas Sakın Yatağın Altına Bakma Kitabının Özeti

Yönü belli olmayan kısa bir sohbetten sonra söz alan Vicente Holgado’nun ayakkabıları, bu ikili dünyada bi- reysel davranarak sorun yaratmamak için sanki hâlâ tekmişler gibi davranarak içlerinde bir ayak olmadığı zaman yaşadıkları boşluk duygusunu anlattılar; ayakların, ayakkabıların ruhu ya da tanrısı olup olmadığı konusunda yaptıkları tartışmaları aktardılar.
Adam elbise askılığına asılı, etekleri yere sürünen siyah cüppeye bakarak, “Bir kuş gibi,” dedi, “kara, büyük bir kuş, bir akbaba.”

“Bu ürkütücü bir eşya,” yanıtını verdi kadın, “baro sınavını verince, babam cüppemi asmam için armağan etti.” “Sinir bozucu bir mobilya olduğu kesin, insanın üzerine atılmak için gerçeğin ahenginin bozulmasını bekliyor sanki.” Savcı bir ya sabır çekti, çünkü adli tabibin en sevdiği konu olan dünyanın sonundan söz açmasından korkuyordu.

“Endişelenme, şimdi sakinleşmen için yatağın altına bakacağım.” “Hayır! Sakın yatağın altına bakma!” Doktor komik olmasına uğraştığı, ama dramatik çıkan bir sesle, “Nasıl yani?” diye sordu, “Ne gizliyorsun orada?” “Ben bir şey gizlemiyorum ama ayaksız Vicente Hol-gado orada olabilir.” “Vicente Holgado adli tabiplikte, buzdolabında.” Elena bir tepki göstermeyince doktor doğruldu, komodine doğru gitti, üzerindeki kibriti alarak yaktı ve elinde kibritle başını ürkütücü, karanlık boşluğa soktu.

Juan Jose Millas Sakın Yatağın Altına Bakma PDF İndir

Juan Jose Millas Sakın Yatağın Altına Bakma EPUB İndir


Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Pdfbul:Merhaba kitabın içersine girdiğimde de başlık Kuşk...
  • cengiz beşir:sayın yetkili. diğer tüm sitelerde de olduğu gibi ...
  • Pdfbul:Linkler yenilendi....
  • Osman:Linkler ölü, lütfen günceller misiniz?...
  • Pdfbul:takipte kalın bilgi vereceğiz...
  • Alptegin:İyi günler çağlayan yılmaz kitap serisini yuklerse...
  • Pdfbul:George Orwell yeni kitaplar eklenmiştir. Paris ve ...
  • Pdfbul:Pucca Günlükleri sitemize eklenmiştir....
  • Cansu:Puccanın günlüklerini paylaşabilmeniz mümkün mü ac...
  • ERKAN:george orwell dan sadece 1 kitap var.papazın kızı,...