Necip Fazıl Kısakürek Rapor 1-2 E-Kitap İndir

Necip Fazıl Kısakürek tarafından yazılan Rapor 1-2 adlı eseri buradan PDF ve EPUB formatlarında indirebilirsiniz. İndirdiğiniz dosyayı bilgisayarınızdan, akıllı cep telefonunuzdan yada tablet PC’nizden çalıştırabilirsiniz. 1971’de Sıkıyönetimin ilaniyle 15’inci devresini kapatan Büyük Doğu dergisini dört-beş sene sonra tekrar çıkarmaya karar veren Necip Fazıl, daha hazırlık safhasında, genel bir akâmet, iktidarsızlık, fesat ve çürüme ortamiyle karşılaşınca; «Büyük Doğu çıkamaz! Ancak (Rapor 1-2-3..) diye yeni bir tarz düşünülebilir!» hükmüne varır. Raporlar, aylık yazılar şeklinde 1976 – 1980 yılları arasında 13 sayı çıkmıştır. Bu serinin birinci kitabında, ilk iki Rapor, ikinci kitabında 3’üncü, 4’üncü Rapor, üçüncü kitabında 5’inci, 6’ıncı Rapor, dördüncü kitabında 7’inci, 8’inci Rapor, beşinci kitabında 9’uncu, 10’uncu Rapor ve altıncı kitabında 11’inci, 12’nci ve 13’üncü Rapor birarada yayınlanmıştır.

Necip Fazıl Kısakürek Rapor 1 Kitabının Özeti

Aralarında Arif Nihat, Resat Ekrem ve Nurettin Topçu’ya ait iyi hâl vesikalarından söz edilebilirse de gerisi hakkında sözümüzü lâtif bir (espri) ile mühürleyebiliriz: Bir generalin cenaze namazında, imam «er kişi niyetine!» diye sesini yükseltince cemaatten biri haykırmış: — Ayol, imam efendi, o er değil, general! Bunlar da Müslüman değil, şey… NEFS MUHASEBESİ Evvelâ 24 sual ve cevaplan : 35 yıldır büyük bir ruh ve ahlâk çöküntüsü içinde miyiz? (1) Mutlak! Süphesiz! Bu çöküntü, kökümüzü çürütmeye bıraktığımız son yarım asrın eseri mi? (2) 2 asırlık, satıh üstü garplılasma gayretimiz, neticede bizi, ne Batılı, ne Doğulu, ölü noktada mı bırakmıştır? (3) Öyle! Bugün dıs politikada mahkûm edildiğimiz acı yalnızlık, kökümüzle Doğudan kopup dallarımızla Batıya ilişememekten mi geliyor? (4) Evet! 2 asırdır içimizden Doğu – Batı arası mahsup sırrını çözebilen gerçek ve soylu bir inkılâp kafası yetişebilmiş midir?

Necip Fazıl Kısakürek Rapor 2 Kitabının Özeti

Ona ve benzerlerine demek lâzımdır ki : — Ayol; sen bu dâvayı anlamak söyle dursun, anlayamayacağını anlamak için, büyük bir velinin tabiriyle «toprak ve kepeği karıştırıp bütün bir ömür yemelisin!» İradesiz hükümet, samimiyetsiz politikacı, jandarmasız edebiyat, bekçisiz dil, zabıtasız ilim, inzibatsız mektep, bilgisiz profesör, murakabesiz piyasa, dizginsiz (enflâsyon), otoritesiz din hükümleri ve her türlü ruhî, ahlâkî, idarî ve siyasî kargaşalık devrinde bu tip insanlar, eğer muhitlerinde küçük de olsa menfi cereyanlara yol açma mevkiinde olmasalar ve cinslerini üretme tehlikesini arzet Verselerdi, lepiska saçta bir kepek zerresi kadar kıymet dışı şahıslarını hatırlatıcı herhangi bir işarete değmezdi:

Necip Fazıl Kısakürek Rapor 1 E-Kitabı İndir

Necip Fazıl Kısakürek Rapor 1 PDF İndir

Necip Fazıl Kısakürek Rapor 1 EPUB İndir

Necip Fazıl Kısakürek Rapor 2 E-Kitabı İndir

Necip Fazıl Kısakürek Rapor 2 PDF İndir

Necip Fazıl Kısakürek Rapor 2 EPUB İndir


Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Pdfbul:Merhaba kitabın içersine girdiğimde de başlık Kuşk...
  • cengiz beşir:sayın yetkili. diğer tüm sitelerde de olduğu gibi ...
  • Pdfbul:Linkler yenilendi....
  • Osman:Linkler ölü, lütfen günceller misiniz?...
  • Pdfbul:takipte kalın bilgi vereceğiz...
  • Alptegin:İyi günler çağlayan yılmaz kitap serisini yuklerse...
  • Pdfbul:George Orwell yeni kitaplar eklenmiştir. Paris ve ...
  • Pdfbul:Pucca Günlükleri sitemize eklenmiştir....
  • Cansu:Puccanın günlüklerini paylaşabilmeniz mümkün mü ac...
  • ERKAN:george orwell dan sadece 1 kitap var.papazın kızı,...