Reşat Nuri Güntekin Ateş Gecesi E-Kitap İndir

Reşat Nuri Güntekin’in Ateş Gecesi adlı eserini PDF ve EPUB formatında web sitemizden indirebilirsiniz. Akıllı cep telefonu, tablet PC ve bilgisayarlarınızda sorunsuz açabilirsiniz. Ateş Gecesi, Reşat Nuri Güntekin’in önemli romanlarından biridir. Yazar, Ege bölgesinde yaşanan unutulmaz bir aşkın çevresinde, döneminin gerçeklerini de ustalıkla yansıtmıştır. Çalıkuşu’ndaki Feride gibi, Akşam Güneşi’ndeki kahraman Jülide gibi, Güntekin’in bu kitabında da Afife’yi tanıyacak ve çok seveceksiniz.

Reşat Nuri Güntekin Ateş Gecesi Kitabının Özeti

Demek büyük abla kendisiyle beraber beni de aldatmış! Afife kısa kadar burada… Kısa kadar… Ne uzun! Onun kendi ağzından bu müjdeyi aldıktan sonra görmeğe basladığım bu ağaçlar daha birkaç defa renk değiştirecek; henüz ATELŞ GECESİ mutluluk halinde yemişler büyüyecek, sararıp kızaracak; yağmur ve sisler içinde başlıyor gibi görünen bir yalancı kıştan sonra tekrar havalar açacak, ortalık yeşerecek… Ondan kim bilir ne kadar uzun zamanlar sonra da sahici kıs… Bir gün öleceğimiz de muhakkak.

Siz isterseniz bozdurursunuz o kararı., ne olur efendim… O, bu defa korkmuş gibi kollarını kaldırdı: — Yoo.. devlet çocuk oyuncağı mı? Hem sana daha hepsini söylemedim… Valinin baska bir va’di de var… Seni birkaç ay yanında alıkoyduktan sonra mabeyinden affını istiyecek… Sarayda çok hatırı sayılan bir adam olduğu için yüzde yüz muvaffak olacağına eminim… Su halde kısa değilse bahara muhakkak İstanbul’dasın… Yeniden mektebe gideceksin, arkadaşlarına kavuşacaksın., sonra bunların hepsi fevkinde annen, baban, burada hasretleriyle yanıp kavrulduğun bu insanlar… Artık yerimde duramaz hale gelmiştim.

Fakat zihnim gayri ihtiyarî bu mevzudan ayrılıyor ve yeniden sinik teessüflerine başlıyordu: — Fazilet, ahlâk, daha bilmem ne… Güzel, pek güzel amma bu kadar sıkıntıya değer mi? On bu kadar senedir birebirimizi istedikten sonra bu belâhette bu kadar ısrar niçin? Belli ki, bu kadın ufak bir teşvik bekleyerek yanıyor ve kendini hasta ediyor… İflah olmayacak bir budala tarafım var muhakkak benim… Daha evvel de söylediğim gibi, otuz beşe yaklaşan yaş ile artık geçmeğe başlamış sayılan basit bir kadirli sevmiş olmak ve münasebetimizin hâlâ devam ettiğini görmek ilkönce kibrime dokunmuştu.

«Su küçük Murat üç beş yas daha büyük olsaydı, yahut ben senin yaşında bulunsaydım, beni bu kadar sevdiğine göre, onunla evlenmek galiba fena bir şey olmayacaktı» diye düşünmesine imkân yok muydu? Simdi kendisine ne nazarla baktığımı öğrendikten sonra göz göze geldiğimiz, yahut vücutlarımız tesadüfen birebirine süründüğü zaman duyduğu raşe bile benim çok lehime bir şeydi.

Sonra babam ve annemle beraber evlerine gelip gitmeğe başladığım ve odasında hasta yattığım zamanlarda bir müddet beni olduğumdan daha küçük bir çocuk gibi görmüştü: — O kadar çocuktunuz ki, diyordu, bazen yanağınızı, çenenizi okşamak için elim âdeta kendiliğinden uzanıyordu.

Reşat Nuri Güntekin Ateş Gecesi PDF İndir

Reşat Nuri Güntekin Ateş Gecesi EPUB İndir


Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Pdfbul:Merhaba kitabın içersine girdiğimde de başlık Kuşk...
  • cengiz beşir:sayın yetkili. diğer tüm sitelerde de olduğu gibi ...
  • Pdfbul:Linkler yenilendi....
  • Osman:Linkler ölü, lütfen günceller misiniz?...
  • Pdfbul:takipte kalın bilgi vereceğiz...
  • Alptegin:İyi günler çağlayan yılmaz kitap serisini yuklerse...
  • Pdfbul:George Orwell yeni kitaplar eklenmiştir. Paris ve ...
  • Pdfbul:Pucca Günlükleri sitemize eklenmiştir....
  • Cansu:Puccanın günlüklerini paylaşabilmeniz mümkün mü ac...
  • ERKAN:george orwell dan sadece 1 kitap var.papazın kızı,...