Reşat Nuri Güntekin Eski Hastalık E-Kitap İndir

Reşat Nuri Güntekin’in Eski Hastalık adlı eserini PDF ve EPUB formatında web sitemizden indirebilirsiniz. Akıllı cep telefonu, tablet PC ve bilgisayarlarınızda sorunsuz açabilirsiniz. ‘Eski Hastalık’, Reşat Nuri Güntekin’in en ustalıklı romanlarından biridir. Aşk, tutku, sadakat, vefa kavramları çevresinde dönen, çok iyi kurgulanmış, güçlü ve zengin roman kişilikleriyle çarpıcı bir kitap. İstanbul’da, başka bir erkekle birlikte geçirdiği trafik kazasından sonra, genç kadın, kocasıyla birlikte yine taşraya doğru yola çıkar…

Reşat Nuri Güntekin Eski Hastalık Kitabının Özeti

— Beni utandırma Züleyha… Bilirsin ki, ben daima açık konuşurum… — Bu huyunuzu bir zamandan beri bir parça değiştirdiniz gibi geliyor bana… — Ne yapayım kızım… Biraz haşin olduğum için, bazen ihtiyatlı konuşmağa mecbur oluyorum… — Bu, doğrudur baba… Ben, yaradılışta biraz haşinim… Bunu kendim de teslim ederim… Fakat size karsı ben hiç öyle bir şey yaptığımı zannetmiyorum… Simdi, söyleyiniz bakalım, bunları size kim söyledi?.. Sakın Yusuf Beyin kendisi olmasın? Miralay, bu şüphenin imkânsızlığını göstermek için, kahkaha ile güldü: — Hiç öyle şey olur mu; onun terbiyesi böyle bir meselede bana en küçük bir imada bulunmasına müsait mi? — O halde? — Annesi.

Züleyha, yatarken okumak için bir iki illüstratör piyesi ayırdıktan sonra sordu: — Harpten sonra tahsilinizi tamamlamak için neden tekrar Paris’e dönmediniz? Yasınız müsait… Yusuf, acı acı gülümseyerek, Miralaya baktı: — Yasımız da pek müsait değil amma,, basımız daha hiç müsait değil… Geçirdiğimiz patırtıdan sonra öyle ince islerle uğraşmağa kafa mı kaldı? Değil mi kumandanım? Miralay, gülmeğe başladı: — Hakikati neye söylemiyorsun, kızıma? Yusuf, sahte bir hayretle, kaslarını kaldırdı: — Bundan büyük hakikat olur mu? Daha ne olsun?.. Miralay, Züleyha’ya döndü, yarı ciddî, yarı saka bir tavırla: — Yusuf’un Fransa’ya dönmesi için, tek bir ihtimal vardır, dedi, Allah göstermesin yeniden bir Alman – Fransız muharebesi patlaması… O zaman bizden tek gönüllü olarak Almanlarla beraber Marsilya’ya inmek için ahdi var… Öyle değil mi? Yusuf, yalvarır gibi gülerek: — Yapmayın kumandanım, dedi.

Reşat Nuri Güntekin Eski Hastalık PDF İndir

Reşat Nuri Güntekin Eski Hastalık EPUB İndir


Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Pdfbul:Merhaba kitabın içersine girdiğimde de başlık Kuşk...
  • cengiz beşir:sayın yetkili. diğer tüm sitelerde de olduğu gibi ...
  • Pdfbul:Linkler yenilendi....
  • Osman:Linkler ölü, lütfen günceller misiniz?...
  • Pdfbul:takipte kalın bilgi vereceğiz...
  • Alptegin:İyi günler çağlayan yılmaz kitap serisini yuklerse...
  • Pdfbul:George Orwell yeni kitaplar eklenmiştir. Paris ve ...
  • Pdfbul:Pucca Günlükleri sitemize eklenmiştir....
  • Cansu:Puccanın günlüklerini paylaşabilmeniz mümkün mü ac...
  • ERKAN:george orwell dan sadece 1 kitap var.papazın kızı,...