Reşat Nuri Güntekin Gökyüzü E-Kitap İndir

Reşat Nuri Güntekin’in Gökyüzü adlı eserini PDF ve EPUB formatında web sitemizden indirebilirsiniz. Akıllı cep telefonu, tablet PC ve bilgisayarlarınızda sorunsuz açabilirsiniz. Gökyüzü’nü okurken, bir ömrün upuzun dramını ürpererek izleyecek ve okuduklarınızdan önemli hayat dersleri çıkaracaksınız. Birçok şeyi yaşayamadan, birçok düşü gerçekleştiremeden yaşlanan insanların o hüzünlü dünyasında dolaşıp sarsılacaksınız. Yoğun bir sevgi serüveninin dile getirildiği bu kitabı unutamayacaksınız.

Reşat Nuri Güntekin Gökyüzü Kitabının Özeti

Niçin? Hadi, daha ileri gitmeyelim de kızın öteki akrabalarını küçük düşürmek, utandırmak için yaptığını kabul edelim… Ancak, bu yasına kadar gece mekteplerinde kim bilir nasıl çocuklar arasında başıboş yasamış, huyu, bilinmez bir yetişkin kız, basında sıkı bir baskı ister; aile terbiyesi ister… Halbuki burasını gören göz kılavuz ister mi? yolgeçen hanı gibi bir yer… Giren, çıkan belli değil… Her gün, her gece evde aile dostu diye bir alay serseri… Yüzü yaralı, parmağı kesik, çeteci suratlı bir ihtiyar kurt… Durup dururken neye Antalya’ya kaçtığı anlaşılmayan bizim haylaz Turgut… Daha kim bilir kimler? Her halde Sevim’in basına bir şey geldi… Onlar da rezaleti örtbas etmek için kızı Bursa’ya kaçırdılar… Ölse de, kalsa da artık ondan hayır yok… Demek oluyor ki bu adam, aileye gösteriş yapayım derken zavallı çocuğun kanına girdi.

Sevim, arkasında benim kimyager gömleğim, elinde bir süzgeçli mutfak kepçesi, üzerime saldırdı: – Aşkolsun size… Beş dakika daha gelmeseydiniz karakola telefon edecektim; rezil olacaktık… İnsan ellisinden sonra tekrar çocuk olur derler… Çok doğru… Hesap verin bakalım nerelerde sürtüyordunuz bu saatlere kadar?… Kız, beni kollarımdan yakalamış, dut silker gibi tartaklıyor, kepçenin yağları üstümüze, basımıza sıçrıyordu… – Kız, git isine… Zaten güçbelâ ayakta duruyorum; ayıp, diye kendimi kurtarmaya çalışıyordum… Fakat sert bir fırça, elbiseden sokağın tozunu, çamurunu nasıl defederse, bu tartaklamanın da beni öyle temizlediğini, bu uğursuz aksamın düşüncelerimi çürük yemişler gibi döktüğünü duyuyordum.

Tam benim sözümü bekliyormuş gibi Sevim içeriden acı acı ağlamaya başlamasın mi? İnsanlara bu kadar kötülük kondurmak doğru bir şey değil amma Pervin, beni yakaladığı için âdeta sevincinden çırpındı; bana yalanımı bir kere daha tekrar ettirmek için : – Hastalık geçti öyle mi? dedi.

Reşat Nuri Güntekin Gökyüzü PDF İndir

Reşat Nuri Güntekin Gökyüzü EPUB İndir


Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Pdfbul:Merhaba kitabın içersine girdiğimde de başlık Kuşk...
  • cengiz beşir:sayın yetkili. diğer tüm sitelerde de olduğu gibi ...
  • Pdfbul:Linkler yenilendi....
  • Osman:Linkler ölü, lütfen günceller misiniz?...
  • Pdfbul:takipte kalın bilgi vereceğiz...
  • Alptegin:İyi günler çağlayan yılmaz kitap serisini yuklerse...
  • Pdfbul:George Orwell yeni kitaplar eklenmiştir. Paris ve ...
  • Pdfbul:Pucca Günlükleri sitemize eklenmiştir....
  • Cansu:Puccanın günlüklerini paylaşabilmeniz mümkün mü ac...
  • ERKAN:george orwell dan sadece 1 kitap var.papazın kızı,...