Reşat Nuri Güntekin Leyla İle Mecnun E-Kitap İndir

Reşat Nuri Güntekin’in Leyla İle Mecnun adlı eserini PDF ve EPUB formatında buradan indirip akıllı cep telefonlarınızda, tablet PC ve bilgisayarlarınızda kullanabilirsiniz. Reşat Nuri Güntekin’in birçok hikâyesinin toplandığı bu kitap, insanların gönül dünyalarının zenginliğini, aşkın, sevginin ve dostluğun bütün renklerini ustalıkla sergiliyor. Mektuplar, anılar ve gerçekler başarıyla dile getirilmiş. Bu kitapta ayrıca birkaç küçük oyun da yer alıyor.

Reşat Nuri Güntekin Leyla İle Mecnun Kitabının Özeti

Evet ama, o zaman çocuktum… — Simdi pek mi büyüdün? — Yasça, vücutça belki o kadar değil… Fakat erkek gibi çalışmam lâzım geldi… Maişet kavgalarına karıştım… insan bu havada çok değişiyor, bazı şeyleri ev çocuklarından daha başka türlü anlıyor… Ben, bu düğüne gitmek istemiyorum abla… — Şimdide sen mi Remziye? Remziye, karanlıkta ablasının gözlerinde iki damla yaşın – şarladığını gördü, birdenbire bir kahkaha koyuvererek onun boynuna sarıldı: — Bana da, babama oynadığın göz yası oyununu mu oynuyorsun?… Ama, tuhaf… Üzülme abla, amcama gideceğiz… — Gönül hoşluğuyla olmadıktan sonra… — Artık o kadarına karışma abla… Hatta keyfini bozmamak için müdürümden üç, dört gün de izin isterim.

Nihayet, beni sevdi… Artık mektuplar, işaretler, randevular… — Sırrı, kanım kafama çıkıyor… Su yezidin lâfını bırak diyorum sana… — (Kahkahalarla gülerek) Vallahi sen hiç öyle vurdum duymaz bir adam değilmişsin… Böyle beş senelik infiali bu kadar kuvvetle muhafaza etmek… — (Sahte bir kederle) Onun için değil… Fakir, vefat etti de… Hani ölüden bahsederken… — (Haykırır gibi) Ne? Pakize öldü mü? (Basını ellerinin içine alarak) Münir, bir kere eşkıya takibinde tâ göğsüme bir kursun yedimdi.. Hani bu, ondan beter geldi.. Vah yavrum, vah! Yavrum vah, demek ki o nefis burun.. O kaslar.. O… — (Ağır ağır basını sallayarak) Hepsi toprak oldu… — Birdenbire bunu söylememeliydin bana… Berbat ettin beni Münir… — Ne yapalım, ölüm… — Nereden haber aldın? Sahi, sen benden çok sonra Çanakkale’den çıktın… Aksi gibi babam, tam askımızın kızıştığı bir sırada Beyrut’a tahvili memuriyet etmişti.. Sen ne kadar kaldın?

insan, size tamamıyla emniyet edebiliyor… Sonra, benim bazı kusurlarım oluyor… Huysuz ve delişmen bir kızım… Zengin bir süt çocuğu olduğum zamanlara ait münasebetsizliklerimi tamimiyle bırakamadım… — Rica ederim Leman namın… — İnkâra hacet yok, böyle… Evet, bazen tembellik ediyorum, bazen yanlış isler görüyorum.. Siz, kusurlarımı örtbas etmek için bana yardım ediyorsunuz… Patronun çok iyi bir arkadaşısınız… Size çok ehemmiyet veriyor… Beni, ona karsı müdafaa ediyorsunuz… Siz olmazsanız kim bilir ne kadar azar işitir-dün… Belki de, Allah esirgesin, kovulurdum… — Ne söylüyorsunuz Leman hanım?.. Çok garip bir çocuksunuz!.. — Yalan mı söylüyorum, Ahmet Bey?.. Patronun, benim gibi huysuz bir memurenin nazını çekmeğe ne mecburiyeti var?.. Siz olmasanız bir hafta içinde beni buradan uğratırdı… Arkadaşınızın aleyhinde söylemek gibi olmasın ama, o lüç sizin gibi değil… Razan insana emir verirken öyle tavırlar alıyor ki… «Leman hanım, Almanya’ya giden mektuplarda yine bir yanlışlık olacak.. Rica ederim, bir daha tekerrür etmesin…» Genç kız, masanın önünde azametli vaziyetler alarak Hüseyin Cemalin taklidini yapıyor, alay ediyordu.

Reşat Nuri Güntekin Leyla İle Mecnun PDF İndir

Reşat Nuri Güntekin Leyla İle Mecnun EPUB İndir


Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Pdfbul:Merhaba kitabın içersine girdiğimde de başlık Kuşk...
  • cengiz beşir:sayın yetkili. diğer tüm sitelerde de olduğu gibi ...
  • Pdfbul:Linkler yenilendi....
  • Osman:Linkler ölü, lütfen günceller misiniz?...
  • Pdfbul:takipte kalın bilgi vereceğiz...
  • Alptegin:İyi günler çağlayan yılmaz kitap serisini yuklerse...
  • Pdfbul:George Orwell yeni kitaplar eklenmiştir. Paris ve ...
  • Pdfbul:Pucca Günlükleri sitemize eklenmiştir....
  • Cansu:Puccanın günlüklerini paylaşabilmeniz mümkün mü ac...
  • ERKAN:george orwell dan sadece 1 kitap var.papazın kızı,...