Reşat Nuri Güntekin Olağan İşler E-Kitap İndir

Reşat Nuri Güntekin’in Olağan İşler adlı eserini akıllı cep telefonu tablet PC ve bilgisayarınıza PDF ve EPUB formatında indirip okuyabilirsiniz. Olağan İşler’in ilk bölümünde yer alan kısa hikâyelerde, şiir tadında tasvirler, insanların güzel duygu dünyaları ve toplumun gerçekleri akıcı bir biçimde ele alınıyor. İkinci bölümde ise, yazarın Batılı yazarlardan yapmış olduğu başarılı çeviri hikâyeler yer alıyor.

Reşat Nuri Güntekin Olağan İşler Kitabının Özeti

Hele oğullarımla damatlarımın ellerinden hiç kurtulamazsın.. Beylerin ne namuslu insanlar olduklarını bilirsin!.. — Seni alıkoymak mı? İmkânı yok kızım… Hemen bohçana alıp buradan çıkmalısın!.. — Simdi böyle ağlayacağına evvelce aklını basma alıp uslu uslu oturaydım olmaz mıydı? 67 — Benim elimden ne gelir kızım? Olsa olsa, sana birkaç lira muavenet ederim! [On ay sonra bir vapur iskelesinde Ayşe ile eski kapı yoldaşlarından biri arasında..] — Basıma gelenleri işitince bana pek acıdın, öyle mi? [Kahkahayla gülerek] Ayol, bana acıyacağına, su kılığına, kıyafetine bak da, kendine acı!.. — Bu felâket basıma nasıl mı geldi ? Ayol, bu çocuk benim için felâket değil, nimet!.. Ben, onun sayesinde pasa karıları gibi geçiniyorum!.

Bir istifade için desem… __ Onu da bana yakıştıramıyorsun, değil mi? Hakkın var… Benim gibi bir adam bu yastan sonra kalpazanlık edemez.. Böyle olmakla beraber, ben, bu paraları bir istifade maksadıyla aldım.. Telaş etme.. Yaptığım şey o kadar tehlikeli ve namusa muhalif bir şey değil.. Anlatayım bak, nasıl hak vereceksin… Bu zamanda kredi, para kadar, belki ondan daha kıymetli bir şeydir.

Evet, siz sade ve çok takdire lâyık bir kadınsınız.. Büyük bir saffetle hemcinslerinize iftira ediyorsunuz: “Bende his yok; kalbimin hiçbir teli titremiyor!,, diyordunuz… Ah, zavallı kadın!.. Zavallı feci ve mustarip mahlûk!.. En yükseğinden, en düşkününe kadar bütün hemcinslerinizin ayna noktada, aynı şekilde sendeleyip düşmesi ezelden mukadderdi.. Ben, mızıkçılık etmedim.. Busenizi mübadele seklinde vermeniz, sizi öteki kadınlara daha ziyade benzetti… Eğer bedahete karsı mağlup olmadığımızı iddia eder, mızıkçılığa kalkışırsanız, bu sefer de bu cihetten hemcinslerinize benzemiş olacaksınız… Sizi artık görmeyecek miyim’ Varsın öyle olsun… Fakat, bu hareketiniz, beni sizin en güzel kösenizi görmüş, ruhunuzu, cinsinizin sesini işitmiş olmaktan menedemeyecek.

Reşat Nuri Güntekin Olağan İşler PDF İndir

Reşat Nuri Güntekin Olağan İşler EPUB İndir


Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Pdfbul:Merhaba kitabın içersine girdiğimde de başlık Kuşk...
  • cengiz beşir:sayın yetkili. diğer tüm sitelerde de olduğu gibi ...
  • Pdfbul:Linkler yenilendi....
  • Osman:Linkler ölü, lütfen günceller misiniz?...
  • Pdfbul:takipte kalın bilgi vereceğiz...
  • Alptegin:İyi günler çağlayan yılmaz kitap serisini yuklerse...
  • Pdfbul:George Orwell yeni kitaplar eklenmiştir. Paris ve ...
  • Pdfbul:Pucca Günlükleri sitemize eklenmiştir....
  • Cansu:Puccanın günlüklerini paylaşabilmeniz mümkün mü ac...
  • ERKAN:george orwell dan sadece 1 kitap var.papazın kızı,...