Wladimir Bartol Fedailerin Kalesi ALAMUT E-Kitap İndir

Wladimir Bartol tarafından yazılan Fedailerin Kalesi ALAMUT adlı bu kitabı web sayfamız aracılığı ile PDF ve EPUB formatlarında indirip bilgisayarınızdan, akıllı cep telefonunuzdan ve tablet PC’nizden hemen çalıştırıp okumaya başlayabilirsiniz. Yılların eskitemediği muhteşem kitap ALAMUT artık Koridor Yayıncılıkta. Hasan Sabbah’ın, Alamut Kalesinin, fedailerin ve cennet bahçelerinin hikayesi. Bir tarafta Hasan Sabbah’ın yeryüzü cennetiyle yeni tanışan güzel köleler, diğer tarafta onun en güvenilir savaşçıları olan fedailer. Sabbah’ın yarattığı cennetin içinde gözleri açıldığında hepsinin hayatı hiç umulmadık bir şekilde değişir. Hikaye 11. yüzyıl İranında, kendini peygamber ilan eden Hasan Sabbah’ın, seçilmiş bir grup insanı intihar suikastçısına dönüştürerek bölgede hakimiyet kurmak için çılgınca ve aynı zamanda zekice bir plan tasarladığı Alamut Kalesinde geçmektedir. Güzel kadınların, yemyeşil bahçelerin, şarap ve haşhaşın göz boyadığı sanal bir cennet yaratan Sabbah, genç savaşçılarını emirlerine uydukları takdirde bu cennete gidebileceklerine inandırır. Kendilerini onun yoluna adayan, ölmeyi de öldürmeyi de göze almış olan bu küçük orduyla hükümdar sınıfına gözdağı verebileceğini düşünür. Sabbah kendi deyimiyle insanların saflığını kullanıp dine adanmışlığı politik emellerine alet eder. Artık kapılar onun için ardına kadar açılmıştır.

Wladimir Bartol Fedailerin Kalesi ALAMUT Kitabının Özeti

Bir tek Fatma ve Zeynep atışmaya devam ediyorlardı: Fatma: “Bak Halime, katıldığın dersten faydalanmaya çalış.” Zeynep: “Bildiğim kadarıyla Fatma, senin bu konuda bir şey demeye hakkın yok ki.” Fatma: “Senden çok şey bilmeme rağmen bununla övünmeyi istemiyorum doğrusu.” Zeynep: “Ağzından çıkanı kulağın duysun, kendini beğenmiş!” Fatma: “Keskin zekâm karşısında bakalım neşeli olmaya ne kadar devam edeceksin?” Zeynep: “Güzellik ve kendini beğenmişlik birbirine ne güzel yakışıyor! Çirkinlik ise alçakgönüllülüğe sebep oluyor.” Fatma: “Beni mi kast ediyorsun? Çirkin şey!” Zeynep; “Bak hele! Sıskalığını güzellik mi sanıyorsun sen?” Fatma: “Asla! Ama körlüğün beni güldürüyor!” Zeynep: “Öyle mi? Ya senin saflığına ne demeli?” Fatma: “Bana hakaret ederek kendi kusurlarını örtebileceğim mi sanıyorsun?” 30 “Bu kadar yeter güvercinlerim!” diye araya girdi Adi.

“Beni seveceğine söz vermiştin.” “Sana hiçbir şey için söz vermedim!” “Yalan söylüyorsun! Eğer beni seveceğine dair söz vermeseydin, sana asla bu kadar çok şey anlatmazdım.” “Yeter! Bu konuda başka söz İşitmek İstemiyorum artık.” Çevreleri aniden sessizleşti; Sara ve Halime de susarak dikkatle dinlemeye başladılar.

Muaviyem o kadaryakışıklıydı ki ve benî o kadar çok seviyordu ki…” “Ama ben seni çok seviyorum Sara!” dedi Halime ve kendisini öpmesine izin verdi – sadece çabucak soru sormaya devam edebilmek için.

İyi ruhlar size ceza vermekten korusunlar beni! Ellerinizi yavaşça okşarken, feryatlarınızı ve dişlerinizi gıcırdatmanızı işitmek hiç de hoşuma gitmiyor.” Sonra da yüce bilgelik ve tannsal sanat olarak adlandırdığı şeyi öylesine ayrıntılı tasvir etmeye başladı ki Halime kulaklarına kadar 36 kıpkırmızı kesildi.

Wladimir Bartol Fedailerin Kalesi ALAMUT PDF İndir

Wladimir Bartol Fedailerin Kalesi ALAMUT EPUB İndir


Yorumlar

Yorum (1 Yorum)

 1. kimal targanyen dedi ki:

  çoğ eyi kitüp

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

 • Pdfbul:Merhaba kitabın içersine girdiğimde de başlık Kuşk...
 • cengiz beşir:sayın yetkili. diğer tüm sitelerde de olduğu gibi ...
 • Pdfbul:Linkler yenilendi....
 • Osman:Linkler ölü, lütfen günceller misiniz?...
 • Pdfbul:takipte kalın bilgi vereceğiz...
 • Alptegin:İyi günler çağlayan yılmaz kitap serisini yuklerse...
 • Pdfbul:George Orwell yeni kitaplar eklenmiştir. Paris ve ...
 • Pdfbul:Pucca Günlükleri sitemize eklenmiştir....
 • Cansu:Puccanın günlüklerini paylaşabilmeniz mümkün mü ac...
 • ERKAN:george orwell dan sadece 1 kitap var.papazın kızı,...