Yaşar Kemal Allahın Askerleri E-Kitap İndir

Yaşar Kemal’in Allahın Askerleri adlı eserini cihazınıza uygun şekilde PDF ve EPUB formatında akıllı cep telefonu, tablet PC ve bilgisayarınızda sorunsuz şekilde çalıştırabilirsiniz. Kitabın arka kapak ve özetini makalemizde bulabilirsiniz. Yaşar Kemal İstanbul’un çeşitli semtlerinde çocuklar arasında dolaşarak onların hikayelerini anlatır. Küçük yaştaki bu çocuklar, sokaklarda yatıp kalkıyor olmalarına, kimsesizliklerine, hor görülmelerine, açlığa rağmen hala hayatta, hala insan kalmışlardır. Allahın Askerleriyle yapılan röportaj zengin bir dille hüzünlü bir hikayeye dönüşür.

Yaşar Kemal Allahın Askerleri Kitabının Özeti

Zilo da o beyler gibi, o yaşlı adam var ya, işte onun gibi yağdan kıpırdaygmayan şişko güvercinlere yem attı, hem deeeee, yirmi tane ellilik… Sonra parası bitinceye kadar her sabah geldi beş liralık yem aldı o üşüyen kızdan, güvercinlere attı.

Sen yoluna baksana, yoluna devam, hadi yürü lan dedim, daha o zaman ben o kelimeleri daha yeni öğreniyordum, hepsini o çocuktan öğrendim, ondan..» «Mahzundan değil mi?» «Ondan sonra ona dedim, adam da bana baktı, böyle dedi, bana bak ufaklık, fena yaparım seni.

rebilse.. Ustanın yaptığı o güzel şeyleri göremiyor ki.. Kim-bilir ne kadar, ne kadar güzel şeylerdir yaptıkları.. İçerden karanlıktan bir uzun kılıç gibi bir şey çıkardı, çok çok ışık yaptı Usta.. Kılıcın üstüne eğildi, gözlerinin önüne gözlük gibi bir demir parçası aldı, renkli bir yerden fışkıran parlak ışığa bakıyor, ışıkla kılıçta bir şeyler oynuyordu.

Çalıştırırlar, köle gibi kullanırlar, paraya gelince adam der ki oğlum bugün paran bende dursun, ya da der ki ben biriktiririm sonra sana veririm, çünkü çok eziyet gördüm, onun için kimseye itimadım kalmadı hayatta.» «Çok dayak yedin mi?» «Çoooooook, sayısız dayak yedim.» «Kimden, ne için?» «Annem dövdü ama, o başka, o benim iyiliğim için.

Belki o çocuk, yani oyuncağa donmuş, kocaman açılmış gözlerle bakan çocuk, öteki sevinçten deli olanlardan da, uçanlardan da daha çok sevinmiştir ama o çocuk anlamaz ki… O sevinen, sevinçten uçan, çıldıran çocuk görmeli ki, o da onunla birlikte sevinçten uçsun, değil mi? İşte o gün o çocuk, sevinçten uçan çocuk buluncaya kadar oyuncakçı dükkanlarını talan eder.

Yok o çocuklar iyi değillermiş de, konuşmasını bilmezlermiş de, hırsızlık bile yapmasını bilmezlermiş de, yankesiciler de hep İzmire gitmişmişler de, o çocukların kocaman bıçakları varmış da, böyle kocaman bir adam görünce hemen bıçaklarlarmış da, ben kendimi korumak, canımı kurtarmak için onlara bulaşmama!) imişim de, beni Zilo çok sevmiş, o yüzden de başıma kötü iş gelmesin diye ödü kopuyormuş da… Zilonun bir evi olacak, tek başına yaşayacak orda, Dolapderede yaptıracak o odayı da.

Meme gerek, ne olur ne olmaz, böyle Allanın belası bir adamla başa çıkılmaz ki… Bunu bir gün Metine açtım, Metin güldü, güldü, güldü, sonra da : «Bak arkadaş,» dedi, «bak bana ki sana ne deyim, iyi dinle beni.

Yaşar Kemal Allahın Askerleri PDF İndir

Yaşar Kemal Allahın Askerleri EPUB İndir


Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Pdfbul:Merhaba kitabın içersine girdiğimde de başlık Kuşk...
  • cengiz beşir:sayın yetkili. diğer tüm sitelerde de olduğu gibi ...
  • Pdfbul:Linkler yenilendi....
  • Osman:Linkler ölü, lütfen günceller misiniz?...
  • Pdfbul:takipte kalın bilgi vereceğiz...
  • Alptegin:İyi günler çağlayan yılmaz kitap serisini yuklerse...
  • Pdfbul:George Orwell yeni kitaplar eklenmiştir. Paris ve ...
  • Pdfbul:Pucca Günlükleri sitemize eklenmiştir....
  • Cansu:Puccanın günlüklerini paylaşabilmeniz mümkün mü ac...
  • ERKAN:george orwell dan sadece 1 kitap var.papazın kızı,...