Yaşar Kemal Sarı Sıcak E-Kitap İndir

Yaşar Kemal’e ait Sarı Sıcak adlı eseri buradan PDF ve EPUB formatında bilgisayarınıza, akıllı cep telefonunuza ve Tablet PC’nize hemen indirebilirsiniz. Sarı Sıcak Anadolu halkının yokluğa, açlığa, unutulmuşluğa karşı verdiği insanüstü mücadelenin hikayesidir. Pisliğin, sıcağın, sefaletin ortasında bir avuç insanın hayatla aralarındaki ince bağa sımsıkı sarılışlarının ve hayatta kalma çabalarının dramı yirmi iki hikayede dile getirilir.

Yaşar Kemal Sarı Sıcak Kitabının Özeti

Gül gibi geçinip gidersiniz.” Osman : “Ya,” dedi, “Hürü anam yüz lira verdi onun için.” Kurt Mahmut Ağa : “Biz aramızda toplar veririz Hürünün yüz lirasını.

Neye sıkılıyorsun öyle de hıncını zavallı kuşlardan alıyorsun? Ne yapıyorlar onlar sana?” Uzun bir süre sustu, sonra başını ağır ağır kaldırdı, azıcık yanakları kızarmış, gözleri parlayarak utangaç, belli belirsiz gülümsedi, başını gene yere indirdi: “Boş ver,” dedi.

Çocuklar yalan söylemiyorlardı ve kalemler çocuklarındı… “Söyle, nasıl çaldın bu kadar kalemi?” “Çalmadım.” “Doğruyu söylersen seni affederim kızım.” “Çalmadım.” “Peki Erol Abi milyoner de olsa sana bu kadar kalemi niçin versin? Haydi bir, iki, on tane verdi… Ya yüzlerce kalemi?” “Erol Abi verdi… Dükkanı kalem dolu…” Kızı uzun uzun sıkıştıran Başöğretmen, onun ağzından doğru söz alamayınca : “Git hemen ananı, babanı çağır,” dedi.

Daha hiç evlenmedi…” Sabahat öteki çocuklara koştu hemen : 141 SARI SICAK “Nerimanın birçok kalemleri, birçok kalemleri var, nah bu kadar, bin tane… Yalansam iki gözüm kör olsun.” Çocuklar Nerimanın başına üşüştüler… Gerçekten amma da çok kalemi vardı ha! Sabahat: “Onun dayısının oğlu var,” diyordu, “daha hiç evlenmemiş.

Kerem Usta, hiç kimse ona bir şey sormamışken, ben bu uçağın resmini, olduğu gibi yaparım, dedi.

Sonra ufak tefek bir şeyler, sonra bir çanta, ağzına kadar dolu, balık ağları, kurumuş bir ne olduğu belirsiz balık, resimler, oltalar, bir küçük torbada domates tohumu… Kerem Usta domates tohumu torbasını bana uzatırken, bu torbadaki tohumların o yalım gibi parlayan domateslerin tohumları olduğunu söylemeyi unutmadı.

İsmail: BEBEK “Ana,” dedi, “daha ne zaman günü yetki Mahmudun .ola? Daha ne zaman?” “Neeen neen, ololoş neeen…” Sonra hışımla : “Aaah,” dedi, “benim oğlum, hökümet geçer mi hakkından? Hökümet geçer mi? Neen, anasız kuzu neeen… Toplanmış yol parası, toplanmış İsmailim, toplanmış yavru… Neeen sefilim neeen… ololoş neeen… Hökümet diyormuş ki, versin paramı koyvereyim kendisini.

Yaşar Kemal Sarı Sıcak PDF İndir

Yaşar Kemal Sarı Sıcak EPUB İndir


Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Pdfbul:Merhaba kitabın içersine girdiğimde de başlık Kuşk...
  • cengiz beşir:sayın yetkili. diğer tüm sitelerde de olduğu gibi ...
  • Pdfbul:Linkler yenilendi....
  • Osman:Linkler ölü, lütfen günceller misiniz?...
  • Pdfbul:takipte kalın bilgi vereceğiz...
  • Alptegin:İyi günler çağlayan yılmaz kitap serisini yuklerse...
  • Pdfbul:George Orwell yeni kitaplar eklenmiştir. Paris ve ...
  • Pdfbul:Pucca Günlükleri sitemize eklenmiştir....
  • Cansu:Puccanın günlüklerini paylaşabilmeniz mümkün mü ac...
  • ERKAN:george orwell dan sadece 1 kitap var.papazın kızı,...