Yaşar Kemal Yer Demir Gök Bakır E-Kitap İndir

Yaşar Kemal’e ait Yer Demir Gök Bakır adlı eseri buradan PDF ve EPUB formatında bilgisayarınıza, akıllı cep telefonunuza ve Tablet PC’nize hemen indirebilirsiniz. Başı dara düşener, yarattıları düş dünyasında bulurlar yollarını. Ayakta kalabilmek için sığındıkları bu dünya bir yandan onları yaşatırken, bir yandan da hikayelerini örer. Dağın Öte Yüzü üçlüsü darda kalanların yarattıkları düş dünyasının büyük ve görkemli hikayesidir. Üçlünün ikici kitabı Yer Demir Gök Bakır bütün mümkünlerini yitirmiş köylülerin kendi yarattıklarını ermişin işaret ettiklerine bakarak hayatta kalmalarını anlatır. Roman kendi mitini yaratmanın tanığı, düş dünyasının gücünün kanıtıdır. Fransız Eleştirmenler Derneği’nce “Yılın en güzel romanı” seçildi.

Yaşar Kemal Yer Demir Gök Bakır Kitabının Özeti

Sonu neye varacak bunun? «Bu köyün üstüne taş yağacak, taş yağacak,» dedi.» «Nereden biliyor?» «Şu Toros ülkesinin altmış köyünde de kadınlar kısır kalacak, koyunlar, inekler, kısraklar yavrulamayacak, topraktan hiç bir şey filizlenmeyecek, şu dağların yeşili uçup gidecek, yerinde yangın gibi kayalar kalacak, kayalar un ufak olacak, bir zehir dumanı içinden dağlar gözükmeyecek, dedi.» 211 esen rüzgar esmez olduğunda, topraktaki tohumun çatlaması durduğunda boy atan filiz kuruduğunda, insan elini ‘ ayağını oynatamaz olduğunda, yani dünya öldüğünde, Hıdırellez günü, yeni bir dünya kurulmayacak, yeni, taze bir dünya kurulmayacak.

Aramız bozulmasın.» Sefer baktı ki Taşbaş çok öfkelendi, hiç bir teklifini de kabul etmeyecek: «Ama, dedi, «başına gelecekten, ipten kimse seni kurtaramaz.» Taşbaş: «Kurtaramasın.» Sefer: «Köylü senin gibisini ermiş yapmaz ya, bütün o masalları köylünün diline sen veriyorsun. Gözüne kapıdan gelen «Ulan sümüklü oğlan, köylü beni hiç adamdan saymıyor mu? Ben onları pamuğa geç götürmedim mi? Ben onların ocağını söndürüp borçlu koymadım mı? Benim yüzümden aç sefil kalmadılar mı? Karınları aç, sırtları çıplak kalmadı mı? Şimdi dışarı çıkarsam, beni öldürmezler mi? Parça parça etmezler mi? Sen deli misin sen, sümüklü Hacı? Köylü beni, demek hiç bir şey saymıyor mu? Demek adamdan saymıyor, ha? Yemeyip yedirdiğim, giymeyip giydirdiğim, aslan oğlum, çifte yürekli sümüklü Hacım! Vay, vay, vay sana! Kartal gibi Koca Halilin oğlu olacaksın!» Bir ara sustu.

Yaşar Kemal Yer Demir Gök Bakır PDF İndir

Yaşar Kemal Yer Demir Gök Bakır EPUB İndir


Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Pdfbul:Merhaba kitabın içersine girdiğimde de başlık Kuşk...
  • cengiz beşir:sayın yetkili. diğer tüm sitelerde de olduğu gibi ...
  • Pdfbul:Linkler yenilendi....
  • Osman:Linkler ölü, lütfen günceller misiniz?...
  • Pdfbul:takipte kalın bilgi vereceğiz...
  • Alptegin:İyi günler çağlayan yılmaz kitap serisini yuklerse...
  • Pdfbul:George Orwell yeni kitaplar eklenmiştir. Paris ve ...
  • Pdfbul:Pucca Günlükleri sitemize eklenmiştir....
  • Cansu:Puccanın günlüklerini paylaşabilmeniz mümkün mü ac...
  • ERKAN:george orwell dan sadece 1 kitap var.papazın kızı,...